Офертата, която разглеждате, е изтекла! Вижте други оферти:
За малко изпусна тази оферта! Абонирай се по e-mail, за да не пропускаш новите оферти!

Виж Метеора - "Осмото чудо на света": Екскурзия с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Солун и водопадите в Едеса, от Принцес Травел

Посети няколко магични места в Северна Гърция, както и втория по големина град в страната - с едно уикенд пътешествие от Принцес Травел!

Екскурзия до Солун и Метеора: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт:

Варианти на офертата:
На 1 - 3 Март 125.27 /245.00 лв на човек плати сега 25.05 € / 49.00 лв Разграбено
На 23 - 25 Май 125.27 /245.00 лв на човек плати сега 25.05 € / 49.00 лв Разграбено
Офертата включва
• Транспорт с автобус от София, Дупница и Благоевград, плюс пътни и гранични такси;
• 2 нощувки със закуски в района на Олимпийска ривиера или Лариса;
• Посещение на Солун и църквата Св. Димитър в Солун;
• Посещение на водопадите в Едеса;
• Представител на туроператора по време на пътуването и престоя;
• Целодневна екскурзия до Метеора.
Офертата не включва
Градски такси за хотелите по маршрута - 12лв/6.14 евро на човек(заплаща се задължително към пакета).
Допълнителни услуги
• Организирана вечер с бузуки музика на живо - 35 евро;
• Входни такси за Бялата кула в Солун - 8 евро;
• Входни такси за скалните манастири - 5 евро на манастир;
• Отпътуване от Пловдив и Пазарджик (при минимум 15 човека) - 20лв/10.23 евро .
Програма
1 ден
Отпътуване от Пловдив в 03:00ч от Пазарджик в 03:40ч от София в 05.00ч. от Автогара Сердика (бивш Трафик Маркет) в 05.30ч от Студена (бензиностанция "Shell/Mc Donalds" на автомагистрала "Струма"), в 06.30ч. от Дупница (бензиностанция "OMV"), по маршрут Кулата - Солун.

Посещение на църквата Св. Димитър - тя е средище на православната общност в Солун. Църквата носи името на едноименния светец Свети Димитър покровител. Църквата е пазител на мощите на великия светец и покровител на град Солун. Историята на църквата датира от дълбока древност. Още през 324 година, когато император Константин Велики преустановява гоненията срещу християнската общност, на мястото, където е починал Свети Димитър - великомъченик, се построява малка църква. Така, църквата се превръща в център на християнската общност и през 413 година, на мястото на малката църква, се построява нов по-масивен храм.

Отпътуване за централната част и Бялата кула. Посещение на Бялата кула. Това е основната забележителност в гръцкия град, откъде започват и приключват туристическите обиколки. Местните обичат да се излежават в зелените площи до нея и да пийват, докато наблюдават плаващите корабчета. Красивата кула, до която всеки гост на Солун се снима, пази ужасяваща и дори кървава история, години преди да стане бяла. Намира се на крайбрежния булевард "Никис", на метри от Солунския залив. Висока е почти 34 метра, а диаметърът й е 22 метра и има цилиндрична форма. Състои се от приземен етаж и шест горни етажа. Изградена е от камък, мазилка и частично от тухли. Свободно време за обяд, разходка или шопинг.

Отпътуване за Олимпийска ривиера или района на Лариса. Настаняване в хотела. Нощувка.

2 ден
Закуска. Отпътуване в 8.30ч за Метеора. Пристигане в местността Метеора - уникално място, често наричано осмото чудо на света, съчетание на природна красота и вековни християнски традиции. Това е комплекс от гигантски скали, които с течение на времето придобиват причудливи форми и стават приют за монасите, посветили своя живот на поклонението пред Бога. Манастирите, построени на върховете на тези скали, са прекрасни образци на византийското изкуство. Посещение на работилница за икони "Зиндрос". Разглеждане на два от шестте функциониращи манастира. Отпътуване за Олимпийската ривиера/ Лариса. По желание и предварителна заявка - вечеря в традиционна таверна с бузуки музика на живо. Нощувка.

3 ден

Закуска.

Отпътуване в 09.00ч за Едеса - един от най-красивите градове на Гърция, построен между четири планини. Фотопауза сред красивите водопади. Свободно време в центъра на града. Отпътуване около 14.30ч за България.

Пристигане по родните места, късно вечерта.

Условия на офертата:

  • Валидност на ваучера: от 13 Декември 2025г до 8 Май 2026г.
  • С предварително записване на: 087 85* **** (скрит) и на princesstravel.agency@outlook.com.
  • Как да резервирам?
    След грабване на ваучер е необходимо да потвърдите резервацията на посочения в контактите телефон: имена, номер на международен паспорт или лична карта, ЕГН.
  • Срок за подписване на договор с туроператора: до 2 дни след издаване на ваучер.
  • Срок за доплащане на сумата към туроператора: до 14 дни преди датата на отпътуването.
  • Един ваучер е за един човек, настанен в двойна стая, при настанени двама пълноплащащи.
  • Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и офертата включва такава за лица над 65г - 8лв/4.09 евро. Може да доплатите към туроператора за застраховка за лица над 65 години - 8лв/4.09 евро.
  • Необходими документи:
    • Лична карта/ задграничен паспорт със шест месечна валидност от датата на отпътуване;
    • За деца до 18г, пътуващи сами или с един родител, нотариално заверена декларация от непътуващия /те родител/ и - оригинал и копие.
  • Всички други глобални условия на Grabo.bg
Задай въпрос

Осигурено от Принцес Травел

Принцес Травел е вашият доверен партньор, за едно приключение навсякъде по света.

Офертата е осигурена от ПРИНЦЕС ТРАВЕЛ ЕООД, ЕИК: BG207310740 (Принцес Травел).
"Грабо Медия" АД е лицензиран туроператор и туристически агент, с удостоверение за регистрация за туристическа дейност № РК-01-6924.
Виж Метеора - "Осмото чудо на света": Екскурзия с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Солун и водопадите в Едеса
12527 / 24500лв

Не изпускай предложенията на
Принцес Травел

Запиши се
Изтекла оферта! Офертата е грабната 4 пъти за 27 дни.

Активни промо оферти:

Виж всички оферти

Последвай Grabo.bg:

Facebook Instagram
Адрес и контакти
Брезово, ул. Васил Коларов 8 087 85* **** (скрит) 10:00 - 17:00ч.
Отзиви от клиенти (5)
Благодарим, за прекрасната екскурзия!
Чудесни гледки и преживявания.
Специални благодарности на шофьора и на Жанет. Чудесен хотел на удобно място до главната и Лидъл. Вечерта в таверната беше супер. Надяваме се да пътуваме още много с
вас!
Благодарим на Принцес Травел за чудесната почивка в Паралия Катерини,Гърция! Огромни благодарности на г-н Иван Лазаров за професионализма, вниманието към всеки детайл и страхотната програма. Направихте гръцкото ни бягство наистина специално!
Екскурзията беше супер организирана, хората от агенцията са млади и свежи, с чувство за хумор, и така създават преживяването още по-приятно!
Покажи още ревюта

Още оферти от Принцес Травел

Принцес Травел
Топ цена:
115
00
224
92лв
на човек
Посети фестивала на сръбската скара "Roštiljijada", Лесковац през Август: Нощувка със закуска, плюс транспорт
330
Цена на човек на ден: 57.50 €/112.46 лв Включени нощувки: 1Изхранване: ЗакускаПериод: 29.08-30.08Тръгване от: София
Принцес Травел
Топ цена:
145
00
283
60лв
на човек
Септемврийски празници в Белград: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт, посещение на Ниш и възможност за Нови Сад
8 грабнати 427
Цена на човек на ден: 48.33 €/94.53 лв Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 5.09-7.09Тръгване от: София, Пловдив, Пазарджик, Ихтиман
Принцес Травел
Топ цена:
155
00
303
15лв
на човек
За Фестивала на тръбачите в Гуча, Сърбия: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Ниш
87:28:18 5 грабнати 917
Цена на човек на ден: 51.67 €/101.06 лв Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 7.08-9.08Тръгване от: Пловдив, Пазарджик, Ихтиман, София
Принцес Травел
Топ цена:
359
00
702
14лв
на човек
Открий магията на Кападокия: Екскурзия с 4 нощувки със закуски и вечери, плюс транспорт и посещение на Анкара и Ескишехир
2001
Цена на човек на ден: 71.80 €/140.43 лв Включени нощувки: 4Изхранване: Закуска и вечеряПериод: 20.05-6.10Тръгване от: София, Ихтиман, Пазарджик, Пловдив, Хасково, Свиленград
Принцес Травел
Топ цена:
80
00
156
47лв
на човек
Екскурзия до Северна Македония: Нощувка със закуска, плюс транспорт и посещение на каньона Матка
2 грабнати 2016
Цена на човек на ден: 40.00 €/78.23 лв Включени нощувки: 1Изхранване: ЗакускаПериод: 20.06-15.08Тръгване от: София
Принцес Травел
Топ цена:
160
00
312
93лв
на човек
До Сърцето на Карпатите: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Букурещ и замъците Бран и Пелеш
4 грабнати 3355
Цена на човек на ден: 53.33 €/104.30 лв Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 3.05-5.09Тръгване от: София, Пловдив
Принцес Травел
Топ цена:
120
00
234
70лв
на човек
Виж Метеора - "Осмото чудо на света": Екскурзия с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Солун и водопадите в Едеса
43 грабнати 19905
Цена на човек на ден: 40.00 €/78.23 лв Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 1.03-20.09Тръгване от: Пловдив, Пазарджик, Ихтиман, София, Дупница, Благоевград
Контакти с Grabo.bg: Форма info@grabo.bg 087 530 1090 (10:00 - 18:30ч)