Ако напоследък уикендите ви си приличат, защо не ги разнообразите с една мини екскурзия? Разгледайте чудесни забележителности в България и Румъния - с ваучер за Дрийм Тур!
2-дневна екскурзия до Ивановски скални манастири, Басарбовски манастир, Русе и Букурещ, с 1 нощувка със закуска и транспорт - за 88лв на човек!
Може да избирате от следните дати за екскурзията: 5-6 Март или 16-17 Април, с тръгване от Пловдив.
Офертата включва:
• Транспорт с лицензиран автобус 3*;
• 1 нощувка със закуска в хотел 3* в Русе;
• Екскурзоводско обслужване по време на пътуването.
Офертата не включва:
• Медицинска застраховка за лица до 65г - 6лв, за лица над 65г - 8лв;
• Доплащане за настаняване в единична стая - 20лв;
• Входна такса за Ивановски манастир - 4лв (заплаща се на място);
• Входна такса за Музея на селото - 10 леи (заплаща се на място);
• Панорамна обиколка на Букурещ - 20лв;
• Лични разходи.
Програма:
Първи ден
05:30ч отпътуване от Пловдив, паркинга на хотел "Тримонциум", по посока Русе-Букурещ. Посещение на Ивановския скален манастир, който е включен в списъка със защитени световни културни паметници на ЮНЕСКО. Скалният манастир всъщност е напълно различен от другите манастирски комплекси в България.Представлява своеобразна мрежа от малки скални църкви, параклиси и килии, издълбани в скалите на живописния каньон на река Русенски Лом.
Разглеждане на скалния комплекс. Свободно време.
След това отпътуване за Басарбовския манастир - единственият действащ скален манастир в България. Води началото си от периода на Второто българско царство (XII-XIVв), но най-ранните данни датират в османските данъчни регистри от XVIв. Отпътуване за Русе. Настаняване. Нощувка.
Втори ден
Закуска. Преминаване на ГКПП Русе - Гюргево. Пристигане в Букурещ, столицата на Румъния и същевременно най-големият град в страната, промишлен и търговски център. Наричан е Малкия Париж заради известната прилика с френската столица. Тези от Вас които имат желание да разгледат града и да се насладят на неговата красота,могат да се включат в нашата автобусно-панорамна обиколка(срещу допълнително заплащане).
Отправяме се към Музея на Селото и народното творчество,който по желание може да посетите(има входна такса). Подобни комплекси има още четири в света. Разположен край езерото Херастрау, в парковата част на Букурещ,етнографския парк разполага с 298 постройки,разположени в 46 селскостопански двора,запознавайки ни с бита на различните области на Румъния.Ще имате възможност да се разходите сред къщи в различни стилове,вятърни мелници,дървени църкви,воденици и дори стара панаирна въртележка,ще видите предмети от различни занаяти и ще имате усещането,че наистина сте в старо румънско селце.
След това ще се отправим към следващите забележителности,с които е известен града: булеварда на Победата (Каля Викторей),където са разположени едни от най-значимите сгради в Букурещ, Триумфалната арка, построена през 1922 година,по подобие на арката в Париж,в памет на загиналите румънски воини в Първата световна война, Атенеумът - седалище на Филхармонията и най-голямата концертна зала в Румъния.Ще видим Дома на свободния печат-сградата, в която се намират централите на най-големите румънски вестници, Булеварда на посолствата, Площада на Революцията,от където на 21 декември 1989г телевизиите по цял свят предават последните мигове от управлението на Чаушеску,Националната Библиотека, Народния театър.
Ще видим и една от най-внушителните сгради- Двореца на Чаушеско - сега действащ Парламент на Румъния.Това е най-известното здание в страната, втората по големина административна сграда в света след Пентагона в САЩ.Построена е по времето на управлението на Николае Чаушеско, върху един от малкото естествени хълмове в Букурещ, който за целта на проекта е разрушен. Има легенди, че мястото, върху което е изграден Палата преди няколко века е било гробище, в което са погребвани хилядите загинали при чумна епидемия жители на Букурещ. В началото сградата е наричана Дом на републиката и е отражение на мегаломанското мислене на румънския диктатор Николае Чаушеско.Направена е по проект на около 700 румънски архитекти,а при строителството са използвани изключително румънски материали – дърво, мрамор, дялани камъни и др. Строежът е погълнал неимоверно количество пари, които са буквално изгладувани от обикновените румънци и в него са участвали над 20 000 работници.
Парламента ще видим само отвън,защото посещението на самата сграда се извърша при предварителна заявка и записани минимум 20 туристи.
Свободно време за разходка и шопинг в центъра на града, посещение на търговски център "Унири". Следобед отпътуване за България.