Какво ще кажете за една неделна разходка до Южното черноморие? Грабнете ваучер за Нирамар Травел и посетете замък, фестивал и куп други забележителности!
Еднодневна екскурзия до Созопол, Равадиново и Фестивала на пясъчните фигури в Бургас на 17 Юли - за 21лв на човек.
Офертата включва:
• Транспорт с лицензиран автобус от Варна;
• Медицинска застраховка за лица до 64.99г;
• Екскурзоводско обслужване по целия маршрут
• Посещение на замъка "Влюбен във вятъра" в Равадиново;
• Посещение на Бургас и Фестивала на пясъчните фигури;
• Посещение и обиколка на Созопол.
Офертата не включва:
• Входни такси за Замъка Равадиново - 10лв (при група над 20 човека - 8лв), за деца до 6.99г е безплатно;
• Входни такси за Археологически музей в Созопол - 4лв за възрастни; 1лв за деца;
• Билет за корабче до остров Света Анастасия – 12лв за възрастни (при група над 20 човека - 8лв), 7лв за ученици и пенсионери, за деца до 6.99г е безплатно.
Програма:
Отпътуване от Варна от ул. Антим I в 07:00ч към Южното Черноморие. Около 09:30ч. пристигане в село Равадиново и разглеждане на Замъка. Някои хора го определят като "еклектичен", а други - като "пълен кич". Някои водят там децата си, за да видят "истински замък", а други - за да зърнат на живо "краля на замъка". Четири кули, сводове и басейни, езеро с лебеди, арки, стени и тавани с аметист и златен варак... и над 19 000 тона камъни. Каменните късове, използвани за градежа, са извадени от недрата на Странджа без използване на експлозиви и машини - на ръка. През различните часове на деня те сменят цвета си - сутрин розовеят, по обяд заслепяват с яркобяло, а вечер надделява жълто-оранжевият им оттенък. При пълнолуние отразяват светлината така, че цялата сграда засиява призрачно.
Свободно време за разглеждане на замъка. Около 11:30ч. отпътуване за Созопол. Един от най-старите и най-красиви градове по българското черноморие – Созопол. Старата му част е обявена за архитектурен и археологически резерват. Запазена е оригиналната архитектура на къщите от 18-ти и 19-ти век. Археологическият музей, тракийските надгробни могили, античните некрополи и крепостните стени – Созопол е място, на което буквално можете да пътувате в миналото.В старата част на града могат да се разгледат:
• Манастирът "Св. Николай Чудотворец", построен върху основите на раннохристиянски храм от 5-6 век.
• Църквата Свети Георги - в нея се съхраняват ценни икони от втората половина на XIX-ти век. В нея се намират и части от мощите на Св. Йоан Кръстител, както и други християнски реликви.
• Археологичесният музей и Картинната галерия са сред най-посещаваните места от туристите.
• Интересни за разглеждане са старинните църкви "Св. Зосим" и "Св. Богородица". Църквата "Св. Богородица" датира от 15-ти век и е трикорабна едноапсидна псевдобазилика и е обявена за паметник на културата под закрилата на ЮНЕСКО.
Свободно време за обяд и разходка в старинния град.
Около 14:00ч отпътуваме за Бургас. По желание (с предварителна заявка при записване и срещу доплащане) - отплаване с корабче към единствения български остров.
Остров Света Анастасия е забулен в мистерия и за него се разказват стотици легенди и истории. В миналото, когато на Света Анастасия имало манастир, пирати нападнали острова. Според легендата причина била заровеното от загинал пират златно съкровище. Монасите се затворили в островната църква и се помолили на Света Анастасия да ги избави от набезите. Тя чула молитвите им и изпратила страховита буря, която потопила пиратския кораб. Неговите останки се вкаменили близо до брега на Острова, където могат да бъдат видяни и днес. Освен Вкамененият пиратски кораб, на Света Анастасия има още две скални образувания - Гъбата и Дракона. Някои хора твърдят, че на Гъбата е бил погребан монах. Друга легенда разказва, че едни от най-великите мореплаватели в историята - викингите, също са достигали до бреговете на остров Света Анастасия. Случка от преди години говори за странните и чудодейни сили на Острова. Пиян капитан на влекач пада от много висока отвесна скала и оцелява като по чудо...Вярва се, че на остров Света Анастасия съществуват две подземия, криещи много тайни. До момента обаче те не са открити, тъй като входът им е бил много добре замаскиран. Разглеждане на острова и църква "Успение Богородично", която е част от съществувал някога там манастир. Най-ранните данни за съществуването на обителта са от 15 век. През годините манастирът е бил опожаряван няколко пъти и нападан от пирати. За стенописите в църквата се предполага, че са от 14-ти век.
Около 16:00ч връщане в град Бургас и възможност за посещение на на Фестивал на пясъчните фигури в града, който се провежда за девета година. Община Бургас обещава много изненади и приятни емоции на жителите и гостите на града ни. Малки и големи ще имат възможност да запечатат неповторими мигове, и да се потопят в магията на пясъчното изкуство. Свободно време за разходка и кафе сред приятната атмосфера на изваяни фигури на морски същества, филмови герои, велики хора, които са дали нещо на човечеството, фигури с доста големи размери, някои повече от 8м.
Около 18:00ч отпътуване за Варна. Пристигане вечерта около 20:00ч.