Офертата, която разглеждате, е изтекла! Вижте други оферти:
За малко изпусна тази оферта! Абонирай се по e-mail, за да не пропускаш новите оферти!

Концерт на Underground Cello Quartet на 31 Октомври, в Държавна опера - Стара Загора

Концерт на Underground Cello Quartet на 31 Октомври

В последния ден на октомври заповядайте на един уникален концерт на първия в България изцяло челов ансамбъл! Мястото е Държавна опера - Стара Загора!

Концерт на Underground Cello Quartet на 31 Октомври от 19:00ч 18 лв Разграбено
Повече за събитието
Underground Cello Quartet, родил се буквално под земята, е първият в България изцяло челов ансамбъл. И четиримата млади музиканти са възпитаници на НМА "Проф. Панчо Владигеров".

"В нашия репертоар бягаме от ефекта и комерсиалността, целта ни е да представим инструментални качества и особено - добър вкус" - казва водачът им доц. д-р Атанас Кръстев.

Ето и програмата на концерта:
1. Д.Попер - Концертен полонез
2. А.Пиацола - La muerte del Angel
3. А.Пиацола - Обливион
4. А.Пиацола - "Фугата"
5. Бизе/Орелиен Сабуре- 4 фрагмента из операта "Кармен"
6. Верди/Блес Дежарден- Увертюра към операта "Силата на съдбата"
7. Моцарт/Блес Дежарден - Увертюра към операта "Вълшебната Флейта"
8. Моцарт/Блес Дежарден - Увертюра към операта "Отвличане от Сарая"
9. Е. Шабрие - "Еспаня"
10. Е. Гранадос - "Андалуса"
11. Албениз/ Дежарден - Кубинска рапсодия
Повече за талантливите музиканти
Доцент д-р Атанас Кръстев завършва НМА "Панчо Владигеров" с магистърска степен в класа на проф. Анатоли Кръстев (2012). От 2011 до 2014г специализира при проф. Наталия Шаховская в "Ескуела супериор де музика Рейна София"- Мадрид. Посещавал е майсторски класове по виолончело на Д. Герингас, А. Менезес,
Фр. Хелмерсон, А. Норас, Н. Гутман, Д. Вайс, Л. Кларе, А. Герхард, Янг Чанг Чо, Т. Керъл, Р. Коен, Й. Горицки, М. Клигел, Р. Лазко, Т. Деменга и др. Преподава виолончело в НМА "Панчо Владигеров" и НМУ "Любомир Пипков". Доктор от 2016г, асистент от 2016г и гл. асистент от 2017г. Има 16 първи и извънредни награди от международни конкурси в Австрия, Испания, Чехия, Сърбия и България (2001-2015), сред които: Награда за камерна музика в Мадрид (връчена от Кралица София), от Международния конкурс за виолончелисти " Liezen"(Австрия - 2014), Международния конкурс "Jeunesses musicale", Белград (Сърбия - 2015). Удостоен е с: Грамота и Награда на Министерството на културата, Звание на Академията за млади таланти, Награда "Златна муза" на РКИЦ и "Кристална лира" на СБМТД (2007 и 2012). Концертирал е в Австрия, Франция, Холандия, Италия, Испания, Русия, Гърция, Чехия, Словакия, Сърбия, Бразилия и др., на всички отговорни български подиуми и фестивали. От 2002г участва във виолончеловото трио "Cellissimo"(с Анатоли Кръстев и Калина Кръстева). Атанас Кръстев е изнесъл над 40 концерта като солист на български и чуждестранни оркестри. Репертоарът му включва произведения от барока до съвременността. Има многобройни, заснети "на живо" концерти в БНТ, Нова TV, Белградската национална телевизия, Бразилската TV "Globo", студийни и документални записи в БНР и др.; DVD в Бразилия, CD със "Софийски солисти" и Пламен Джуров, CD с Трио "Oscar Esplá de Asisa" и др. Осъществил е редакциите на виолончеловите партии в създадените от Й. Крушев транскрипции на творби от Менделсон, Григ и Рахманинов (изд. "Музика").

Момчил Пандев е роден през 1999г в гр. София. Започва да свири на виолончело от шестгодишна възраст при г-жа Ани Атанасова. Деветгодишен печели първата си награда от международен конкурс. Следват единадесет награди и почетна диплома от различни международни конкурси за соло изпълнение и камерна музика в България, Великобритания, Чехия и Латвия. Свирил е като солист с оркестъра на БНР, с оркестъра (АСО) на НМА "Проф. Панчо Владигеров" и Симфониета Видин. Посещавал е майсторски класове по виолончело на проф. Вен Син Йанг, проф. Давид Герингас, проф. Стефан Попов, проф. Ромен Гариу, проф. Антон Николеску, проф. Габриел Липкинд, проф. Владимир Перлин, проф. Радвам Сума и Диляна Момчилова. Участвал е два пъти като стипендиант във фестивала Музика Мунди (камерна музика, Белгия) с преподаватели проф. Владимир Перлин, Итамар Голан, Матю Хънтър и Рик Стотайн и изнася концерти с няколко камерни състава. През 2018г завършва Националното музикално училище "Любомир Пипков" в класа по
виолончело на г-жа Даниела Черпокова. В момента е студент специалност виолончело в класа на гл. ас. д-р Атанас Кръстев в НМА "Проф. Панчо Владигеров".

Виктор Трайков завършва националното музикално училище "Любомир Пипков", както и Националната музикална академия "Панчо Владигеров" в София, България, в класа по виолончело на Ани Атанасова. Завършва магистърска степен в Нов български университет в класа на Христо Танев. Участва в майсторските класове на Роберт Коен, Кристоф Рихтер и други. Притежава богат опит в сферата на камерната музика. Като е носител на първа награда в конкурса за Австрийска музика, провел се през 2012г. В Националната музикална академия в София, като член на струнен квартет "Фрош". Има богат опит като соло челист в Симфоничния оркестър на БНР, Classic FM Orchestra- Sofia, New Symphony Orchestra- Sofia, както и в международния оркестър Philharmonie der Nationen (Germany). От 2017 насам взима редовно участие в концертните сезони на Würth Philharmoniker (Germany), а от 2019 г е гост-челист в някой от програмите на Deutsche Kammerphilharmonie Bremen.

Теодора Атанасова завършва с отличие НМА "Проф. Панчо Владигеров" в класа на проф. Анатоли Кръстев. Участва в майсторските класове на Клаудио Бохоркез, Ромен Гариу, Денис Северин, Георг Байч, Конрадин Бродбек, Владимир Перлин, Матс Лидстрьом, Алваро Хуертас, Александър Сомов и други. През 2009 прави концертния си дебют като солист на симфоничния оркестър на НУМТИ Димитър Петков. От 2011 свири с оркестъра към Асоциация Orkestrani в градовете Понте ди Пиаве и Одерцо, Италия, солист е и на Академичния симфоничен оркестър на НМА Проф. Панчо Владигеров. Занимава се активно и с камерна музика. Като част от различни ансамбли е лауреат на престижни награди от национални и международни конкурси. Участва в редица фестивали в страната и чужбина сред които Софийски музикални седмици, Варненско лято, Европейски музикален фестивал, International Summer Academy - Aвстрия, Summa cum laude - Виена, Young Euro Classic - Берлин и други.

Условия на офертата:

  • Валидност на ваучера: 31 Октомври 2021 (Неделя).
  • Ваучерът служи за билет и след получаването му е необходимо да резервирате конкретно място в залата. Това можете да направите чрез Grabo.bg - от страницата "Моите ваучери".
  • Необходимо е да покажете QR кода на ваучера преди началото на събитието, за да бъдете допуснати в залата.
  • Концертът на Underground Cello Quartet ще се състои на 31 Октомври (Неделя) от 19:00ч в Държавна опера - Стара Загора.
  • Конкретните места, за които офертата важи, може да видите в приложената интерактивна схема.
  • Държавна опера - Стара Загора е одобрена и сертифицирана като безопасна среда от Центъра за изпитване и европейска сертификация (ЦИЕС). При провеждането на концерта ще бъдат спазени всички противоепидемични мерки.
  • Всички други глобални условия на Grabo.bg
Задай въпрос

Осигурено от Държавна опера - Стара Загора

Държавна опера - Стара Загора е на извънстолична опера в България. Рождената ѝ дата е 1 Юли 1925 година, когато е премиерата на операта "Гергана" на Маестро Георги Атанасов. През 1928г се нарича Районна опера - Стара Загора. В първото ѝ ръководство влизат Димитър Христов (директор и художествен ръководител), Светослав Николов и Георги Михайлов. От месец септември 1931г Районната опера се преименува на Южнобългарска районна опера - Стара Загора. На 14 Май 1934г Операта е наречена Старозагорска общинска опера. През 1942г Общината предоставя за репетиции на Операта бившата сграда на Радио Стара Загора, срещу Градската градина (днес Универсален магазин). Важен момент в историята на Старозагорската опера е 1946 година, когато държавата, която до този момент частично е подпомагала дейността ѝ, оценявайки приноса ѝ за българската култура, изцяло поема нейната издръжка.

През 1971 година е открита новата модерна сграда на операта по проект на арх. Михаил Соколовски, арх. Борис Камиларов и арх. Цанко Хаджистойков. Това е първата сграда в България, строена специално за опера. По-голямата и модерно оборудвана сцена създава нови възможности за реализация на оперните спектакли. При гостуването на делегация музикални дейци от Великобритания, гостите са удивени, че по това време в България може да бъде изградена съвременна оперна сграда, тъй като в Лондон още няма такава. Това е оповестено и в тяхната преса.

През 1967 година в Стара Загора за първи път се провеждат Декемврийски музикални дни. След откриването на новата страда през 1971 музикалният празник прераства във Фестивал на оперното и балетното изкуство (ФОБИ). В него участват българските оперни театри, балетни трупи; до 90-те години се провеждат и няколко издания на Националните прегледни на българското музикално-сценично изкуство, а днес се предлага и съпътстваща концертна програма. Вече 50 години ФОБИ е специализиран музикален фестивал със собствена физиономия. В дните на ФОБИ има рецитали, теоретични конференции, дискусии, семинари, открити обсъждания на постановки и други.

В рамките на фестивала са гостували най-големите имена на българската опера - Николай Гяуров и Димитър Узунов, Гена Димитрова, Райна Кабаиванска, Анна Томова-Синтова, Николай Гюзелев и много други български и чуждестранни изпълнители. По инициатива на старозагорската музикална общественост се учредява и връчва Национална награда на името на Христина Морфова, която през годините е присъждана на Анна Томова-Синтова, Стефка Минева, Евдокия Здравкова-Хорозова, Веселина Кацарова, Гена Димитрова. В дните на Фестивала на старозагорска сцена са гостували с оперни постановки Пражката национална опера, Операта от град Парма (Италия), оперните театри от Братислава (Словакия), Лодз (Полша), Яш (Румъния), Кишинев (Русия), световноизвестният Детски театър на Наталия Сац от Москва, балетните състави на Ленинград, Московският класически балет, Кирковският балет, Националният балет на Куба, Кралският балет на Дания, Балетът на "Гранд Опера" - Париж, Учебният оперен театър на университета в Питсбърг, Пенсилвания.

През 1991 сградата на Операта е унищожена от пожар. След дълги години на събиране на средства за възстановяването ѝ, включително чрез дарителски сметки от родолюбиви граждани, най-после, с изключителното финансово съдействие на Община Стара Загора, ремонтът приключва и на 5 октомври 2010г (Денят на Стара Загора), с премиерата на операта "Кармен" от Жорж Бизе, отново се отварят вратите на най-красивата оперна сграда в България.

Днес Старозагорската държавна опера е театър с обширен репертоар, включващ оперни, оперетни, балетни и детски спектакли, мюзикъли. Ежегодно се осъществяват четири премиери, поддържа се репертоар от около 15 заглавия и средно на година се изнасят 100 спектакъла, които се гледат от над 40 000 хиляди зрители. Старозагорската трупа се радва и на международно признание, гостувала е на сцени в Полша, Русия, Румъния, Гърция, Кипър, Австрия, Германия и Италия, Испания и САЩ.

Със Старозагорската опера са свързани множество значими български творци, но особено ярко се открояват диригентите Ромео Райчев и Димитър Димитров, имената на редица певци - Борис и Димитър Христови (тенори), Тодор Мазаров, Тоско Илиев, Павел Манолов, Георги Белев, Георги Енев, Миньо Минев, Николай Стоилов, Елисавета Йовович и Катя Спиридонова, Лиляна Цанкова и Милкана Николова, Анна Томова-Синтова, Стефка Минева, Веселина Кацарова и много други, разнасяли и разнасящи българската певческа слава по всички кътчета на планетата.

Офертата е осигурена от Държавна опера Стара Загора, ЕИК: 123089870 (Държавна опера - Стара Загора).
Концерт на Underground Cello Quartet на 31 Октомври
Топ цена: 18лв

Не изпускай предложенията на
Държавна опера - Стара Загора

Запиши се
Изтекла оферта! Офертата е грабната 3 пъти за 19 дни.

Активни промо оферти:

Виж всички оферти

Последвай Grabo.bg:

Facebook Instagram
Адрес и контакти
Стара Загора, Център, бул. Митрополит Методи Кусев 30
Контакти с Grabo.bg: Форма info@grabo.bg 087 530 1090 (10:00 - 18:30ч)