Екскурзия до Лондон - сърцето на Британия: 3 нощувки, плюс самолетен билет от Пловдив и туристическа обиколка на Уестминстър, от Arena Holidays
Усети атмосферата на Лондон и разгледай забележителностите му - с тази екскурзия от Arena Holidays!
Екскурзия до Лондон: 3 нощувки, плюс самолетен транспорт:
Варианти на офертата: | ||
---|---|---|
На 24 - 27 Май | 749 лв на човек плати сега 149.80 лв | Грабни |
На 14 - 17 Юни | 799 лв на човек плати сега 159.80 лв | Грабни |
• Такса ЕТА - 10 паунда, платима към Хоум офис на Великобритания, ако все още нямате такава регистрация;
• Съдействие по издаване на ЕТА - 25лв, платими към туроператора;
• Частен трансфер летище - хотел - летище с минибус/автобус - 30 паунда в посока;
• Голям кабинен багаж до 10кг с размери 55х40х20см - 25 евро в посока;
• Голям куфар чекиран багаж до 20кг - 90лв на посока;
• Съседни места в самолета - 15 евро на полет;
• Тур Средновековен Лондон и разходка с корабче по Темза, посещението на Гринуич с кралската обсерватория, Тауър Бридж и Лондонската Кула (отвън) с екскурзовод - 35 паунда (не включва вход за кралската обсерватория в Гринуич);
• Екскурзията до Кент и замъците Лийдс и Рочестър с екскурзовод - 65 паунда (не включва входни такси*)
• Ползване на градски транспорт в Лондон - дневната карта 1-5 зона е около 16 лири.
Излитане с директен полет до Лондон в 13:30ч от летище Пловдив. Кацане в 14:40ч. местно време (2 часа назад). Посрещане и трансфер до хотела в Кройдън. Пътувайки към хотела ще минем през най-големия висящ мост в Европа над река Темза край Дартфорд - "Кралица Елизабет", граница между Херцогство Есекс и Графство Кент.
Настаняване в хотела. Свободно време. От 17:00ч. кратка пешеходна опознавателна разходка в централната част на Кройдън. Свободно време. Нощувка.
2 ден
В 09:30ч отпътуване с влак до Гара Виктория (20 минути), от където ще започне пешеходната ни обиколка на Уестминстър. Първата ни спирка ще е Бъкингамският дворец - официална резиденция на британските монарси от 1836г насам. Ще може да видите пищната смяна на караула и да направите снимки до мемориала на кралица Виктория; разходката ни продължава покрай Сейнт Джеймс Парк в посока Уестминстърското абатство. Ще минем покрай сградите на гвардейската част на краля, разположени съвсем близо до Двореца, за да могат да се намесят в случай на необходимост. Обиколката продължава към Уестминстърското абатство и църква - това е мястото където се коронясват английските и британски монарси от 1066г. насам. Кратка фотопауза. Следваща спирка ще е Парламента с часовниковата кулата Биг Бен - символ на Лондон. Свободно време до Парламента за снимки. Обиколката ни приключва до Окото на Лондон - Огромно виенско колело, открито по случай новото хилядолетие и бързо превърнало се в основна туристическа атракция и символ на Лондон. Следобед свободно време в централен Лондон и самостоятелно връщане в хотела или по желание - разходка с корабче по р. Темза до Гринуич с Кралската обсерватория и нулевият меридиан, Къти Сарк, Морския музей, Къщата на Кралицата, Тауър Бридж, Лондонската Кула с кралските бижута и Лондон Бридж. Връщане в хотела с градски транспорт около 18:30ч. Свободно време. Нощувка.
3 ден
Свободен ден в Лондон за самостоятелно опознаване на града и пазаруване или по желание от 9.00ч - целодневна екскурзия до Графство Кент - напускайки шумната столица ще се потопите в съвсем различна атмосфера, тази на малките провинциални градчета със средновековни замъци. Първа спирка ще е средновековният замък Лийдс - огромен комплекс от сгради, градини и крепостни стени. Тук Крал Хенри 8 заточва Кралица Катерина Арагонска и така поставя началото на отцепването на Английската църква от Папата през 16в. Свободно време за разглеждане на замъка. Продължаваме към Рочестър - прекрасен средновековен град и фото пауза пред едноименния замък. Свободно време за покупка на сувенири и обяд. По желание на цялата група, и при достатъчно време можем да посетим един от най-големите търговски центрове в Англия - Блу Уотър. Връщане в хотела към 18.00ч. Свободно време. Нощувка.
4 ден
Ранно освобождаване на хотела. Трансфер до летището за полет до Пловдив в 15:35ч. Пристигане в 20:45ч.
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: от 28 Март до 14 Май 2025г.
- След издаване на ваучер е необходимо да направите регистрация на сайта на туроператора.
- Срок за подписване на договор с туроператора: до 2 работни дни след издаване на ваучер.
- Условия за доплащане към туроператора:
- междинно плащане на 200лв - до 2 дни след издаване на ваучер.
- доплащане на остатъка от сумата - 30 дни преди отпътуване. - Един ваучер е за един човек, настанен в двойна стая, при настанени двама.
- За настаняване в единична стая се доплащат към туроператора около 240лв, според вида наличните помещения.
- Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и офертата включва такава за лица до 65 ненавършни години:
- Задължителна медицинска застраховка с покритие до 5000 евро;
- Медицинска застраховка Протекст+ с асистанс и покритие до 10 000 евро. - При пътуване до Великобритания, е необходимо да притежавате задграничен международен паспорт с валидност поне 6 месеца и валидна електронна регистрация (ЕТА). Туроператорът може да съдейства за издаване на ЕТА.
- За всички туристи пътуващи до Великобритания, ще е необходима предварителна електронна регистрация (ЕТА виза) на следния линк: следния линк, която е възможно да бъде извършена, само и единствено индивидуално (лично) от всеки пътуващ. Когато и ако бъде одобрена регистрацията ще е валидна за две години, или до изтичане на срока на паспорта. Таксата е 10 паунда и се заплаща с дебитна/кредитна карта онлайн.
- Лица под 18г е необходимо да представят нотариално заверено пълномощно от двамата родители (настойници), че могат да пътуват до Великобритания. Същото да е преведено и на английски език.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от Arena Holidays
Arena Holidays е първият български Low Cost Туроператор, вписан в регистъра на туроператорите под № РК-01-8117 към МТ.
Нашият дългогодишен опит в туризма и стремежа към достигане на световните стандарти в областта, ни помогнаха да създадем място, където всеки да открие своето пътуване, да подари незабравима почивка на близък или просто да поскита за уикенда . Предлагаме Ви по-голям избор от дестинации и най-добрите за България цени на организирани почивки и екскурзии. Нашите маршрути са до четири континента, постоянно продължаваме да обогатяваме каталога с нови и интересни дестинации, като същевременно запазваме и традиционните за Арена Холидейс България утвърдени вече туристически продукти.
От Европа до Америка и Азия, със самолет или автобус, през цялата година за нас ще бъде удоволствие да Ви обслужим, влагайки цялото ни усърдие, опит и любов към работата си.
Още за разграбване:





Още оферти от Arena Holidays







