1. Почистване с подходящо козметично средство съобразно типа на кожата (тоалетно мляко, измиващ гел);
2. Тоник;
3. Eксфолиация - мануално премахване на мъртви рогови клетки с нежен ексфолиант;
5. Нанасяне на хидратиращ гел;
6. Ултразвуков пилинг;
7. Козметичен масаж с натурално масло, съобразено с типа кожа (жожоба, масло от сладък бадем, масло от гроздови семки). Масажът е с продължителност 35 минути. Работи се върху зоната на деколте, шия и лице;
8. Точков масаж на лице - продължителност 10 минути;
9. Лимфодренаж - 5 минути;
10. Почистване на лицето от остатъците масло;
11. Ревитализираща маска - предназначена за безжизнена и дехидратирана кожа. Съдържа елементи, подобряващи храненето и кислородното дишане на клетките. Възстановява хидратацията. Стимулира образуването на нов колаген. Придава жизненост и мекота на кожата. Подпомага правилния метаболизъм и защитни функции. Активни съставки - хиалуронова киселина, витамин Е, пантенол (вит. В5);
12. Успокояващ, лек, хидратантен крем.
Повече за Козметичния масаж
Масажът има многостранно, благоприятно въздействие върху кожата, шията и деколтето, възстановява нейната еластичност и й помага по-добре да приема подхранващите съставки. Изпълнението на масажа зависи от типа кожа, от морфологичните особености на лицето.
Главната цел на масажа е да предотврати появата на бръчки като активизира кръвообращението и междуклетъчната обмяна. Той въздейства и върху лицевата мускулатура, чиято атрофия води до деградация на кожата, регулира и функцията на мастните жлези. Следвайки линиите и извивките на лицето масажът реактивира функциите на кожата и предизвиква прилив на жизненост. Той е едновременно грижа за лицето и релаксираща процедура. Той подобрява настроението и повдига тонуса. Кожата става свежа и жизнена, лицето ви заблестява, това се вижда веднага.
Подмладяване на лицето с точков масаж
Теорията на точковия масаж се основава на философията на китайската медицина и акупунктура. Според нея доброто здраве (физическо, психическо и емоционално) зависи от балансирането на енергията в енергийните канали, наречени меридиани. Всеки от тези канали е свързан с функцията на даден орган или физиологична система.
Енергийният баланс може да бъде нарушен от различни фактори като лошо хранене, ниво на физическа активност (прекалено много или малко), емоционален стрес, негативни емоции и много други. Енергийният дисбаланс се изразява в появата на физиологичен дисбаланс, затрудняване на нормалното функциониране на организма и заболяване, като резултат. Акупунктурата и много различни видове източни масажи се основават на теорията, че енергията в меридианите може да се балансира чрез третирането на акупунктурни точки, разположени по протежението на енергийните канали. Това става чрез точков натиск върху точката.
При наличие на дисбаланс, при натиск, точките са силно болезнени и острата болка е признак, че сте на точното място. Точковият масаж, който е чудесно средство за предпазване от различни заболявания, или за облекчаване болката при главоболие, болка и напрежение в мускулите, затруднено храносмилане, психическа и физическа умора и други.