Уникална студена обработка, насочена към мазнините под кожата. Това не е начин за отслабване или лечение на затлъстяване. Криолиполизата е нежен неинванзивен метод за отстраняване на подкожни мазнини чрез охлаждане - без да уврежда кожата, мускулите и други тъкани. Чрез този метод се постига красиво изваяна фигура.
Криолиполизата е различен нов начин за намаляване на мазнините в определени области на тялото, при който няма игли, аналгетици, анестезии и поразявания на структурата на кожата. Мастните клетки се разграждат в продължение на няколко месеца по естествен начин след "замразяването" и се забелязва постепенно намаляване дебелината на слоя мазнина на третираното място, което води и до козметично намаляване на мастните натрупвания. Охлаждането се извършва с предварително определени време и енергия на охлаждане, така че мастните клетки да бъдат повредени. Усещането е за лек поносим вакуум и охлаждане (изстудяване). Увредените и унищожени мастни клетки в третираната зона постепенно се премахват чрез нормалните метаболитни процеси в организма.
Криолиполизата се прилага на площи върху корема, вътрешната страна на бедрата, горната част на ръцете, бричове, гръб, паласки, гърдите при мъже, долната част на корема в подкожната мазнина и други. За криолиполизата не се изисква както предварителна, така и следтерапевтична подготовка. След процедурата третираното място е зачервено, усеща се изтръпване, понякога може да се появи и посиняване, но до седмица то изчезва.
Процедурата включва използване на апликатор, който охлажда мастните клетки в третираната област от тялото. Третираните мастните клетки се отстраняват с естествените метаболитни процеси в тялото, подобно на начина, по който се елиминрат мазнините от приетата храна. Препоръчителният брой процедури е 3, като периодът между 2 трябва да бъде 30- 45 дена.
Резултатите от процедурата обикновено са видими 2 - 4 месеца след лечението и продължават да се подобряват до 6 месеца. Въпреки че тези резултати не са толкова бързи, в сравнение с липосукцията, пациентите, подложени на криолиполиза, избягват болката, рисковете и дългите периоди на възстановяване, свързани с този по-агресивен метод.
Поради своята неинвазивна същност, криолиполизата крие значително по-малко рискове, в сравнение с другите методи за намаляване на мазнините. Криолиполизата е безопасна процедура, но след нейното провеждане са възможни странични ефекти, като зачервяване, посиняване и намалено усещане в третираната зона, но те се считат за нормални и обикновено изчезват в рамките на няколко дни след лечението.
Според последните тенденции, е препоръчително след криолиполизата да се прилага методът кавиатация. Така се ускоряват метаболитни процеси и охладените и увредени мастни клетки се изхвърлят по-бързо от организма, а също и ефектът от двете процедури се засилва значително.
При процедурата постепенно се намалява температурата на третирания участък, за да не се предизвиква шоково състояние на тъканите, така дискомфортът е сведен до минимум. Когато се достигне температура 0 градуса, се постига анестезиране на кожата и пациентът не усеща нищо. Вакуумът, който захваща кожната гънка, също не предизвиква болка, а приложената върху кожата специална защитна мембрана допълнително я предпазва. Ниската температура предизвиква разпадането на мастните клетки и тяхното постепенно извеждане от организма чрез естествените метаболитни процеси в тялото.
Резултатите от процедурата криолиполиза са видими след 2 - 3 седмици от лечението и продължават да се подобряват до 6 месеца след това. През този период биохимията на клетките се променя и след 2 - 3 седмици организмът започва бавно да ги изхвърля, тъй като ги разпознава като чужди.
Може да се третират до 2 зони за един ден. Нова зона може да се обработва след 2 седмици. Всяка зона може да се повтори отново не по-рано от 30 - 45 дни и да се третира максимум 3 пъти. Броят на сеансите е индивидуален за всеки клиент.
Противопоказания
• Бременност;
• Сърдечни заболявания;
• Съдови заболявания;
• Наличие на пейсмейкър;
• Тромбоза или тромбофлебит;
• Прием на противосъсирващи препарати;
• След трансплантация;
• Наличие на големи метални протези;
• Диабет;
• Епилепсия.