Мюзикълът "Аршин Мал Алан" - на 23 Март, в Музикалния театър
Мюсюлманският обичай забранява на мъжа да вижда булката преди сватбата. Но Ескер е убеден, че ще се ожени само тогава, когато види момата преди женитбата и непременно трябва да е влюбен в нея. Вижте как се развива действието в Музикалния театър! Музикалната комедия е създадена от режисьора Хафъз Гулиев от Азербайджан.
Мюзикълът "Аршин Мал Алан" на 23 Март от 19:00ч | 16 лв вместо 20 лв | Разграбено |
Аранжор, корепетитор и озвучител: Николай Владимиров
Озвучител: Илдрай Аптурахман
Осветители: Митко Христов и Фуат Исмаил
Хореография: Гинка Кирчева
Сценография: Томиана Томова-Начева
Актьорски състав/Балет
Месуре Тахир (гост)/ Мергюл Юриева - Гюлчехре Гинка Кирчева
Якуб Якуб - Ескер
Веселина Арабаджиева
Нурсен Аптурахман - Джихан Мергюл Юриева
Динко Ковачев - Султан бей Мирем Шакир
Мустафа Исмаил - Вели Севил Хашим
Орхан Тахир - Сюлейман Русалина Майналовска
Кериме Исмаил - Ася
Айсун Осман - Телли
Мюмюн Халил и Расим Юмер - похитители
Втори асистент режисьор - Гюлшен Расим
Гардероб и реквизит - Халиде Халил
Сценични работници - Мюмюн Халил и Расим Юмер
Първо действие
Действието се развива в края на 19 век. Младият търговец Ескер е отегчен и мрачен. Леля му Джахан не разбира причините за неговата скука и мрачно настроение. Само слугата Вели знае болката му - Ескер иска да се ожени. Мюсюлманският обичай забранява на мъжа да вижда булката преди сватбата. Ескер е убеден, че ще се ожени само тогава, когато види момата преди женитбата и непременно трябва да е влюбен в нея.
Второ действие
По съвет на приятеля си Сюлейман, Ескер се дегизира като уличен продавач на текстил - аршин-малчия. Той призовава клиентите с викове "аршин мал алан". Младият търговец влиза от къща в къща, продава стока и вижда жени и момичета, които разглеждат платовете без да покриват лицата си. Никоя от тях не му харесва. Накрая се озовава в къщата на Султан бей - фалирал търговец. Дъщеря му Гюлчехре и племенницата му Ася, мечтаят да се оженят, но не искат да е за непознат човек. Виждайки Гюлчехре, Ескер осъзнава, че иска да се ожени само и единствено за нея. Тя също се влюбва в момъка от пръв поглед. Султан бей харесва лелята на младия търговец - Джихан. Младежът хитро използва ситуацията и предлага "сделка" - ще даде леля си за съпруга на Султан бей, ако получи "ръката" на дъщеря му Гюлчехре. Бащата се вбесява от това предложение и прогонва аршин-малчията и лелята от дома си.
Трето действие
Сюлейман отново показва находчивост и заедно с Ескер отиват в къщата на Султан бей, който харесва Ескер за жених на дъщеря си Гюлчехре. Междувременно Сюлейман вижда племенницата на Султан бей Ася и се влюбва в нея. Беят уговаря женитбата на дъщеря си с Ескер, но тя е влюбена в аршин- малчията и категорично се противопоставя.
Четвърто действие
Гюлчехре е в дома на Ескер. Опитва да се самоубие с един шал, когато зад сцената се чува ария на аршин-малчията. Девойката познава гласа. В този момент младият мъж влиза в стаята и тя разбира, че аршин-малчията и Ескер са един и същи човек. Султан бей се жени за лелята Джихан, а Сюлейман го моли за ръката на племенницата му Ася. Оперетата завършва с щастлив край - четири сватби, като последната е между слугите Телли и Вели.
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: 23 Март 2022 (Сряда).
- След получаване на ваучера е необходимо да резервирате вашите места в залата чрез Grabo.bg - от страницата "Моите ваучери".
- Не е необходимо да разпечатвате ваучера. Необходимо е да покажете неговия QR код преди началото на събитието, за да бъдете допуснати в залата.
- Конкретните места, за които офертата важи, може да видите в приложената интерактивна схема.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от ТМЦ Кърджали
На 01.09.1960г е създаден Държавен театър "Димитър Димов" с три творчески формации - естрада, драма и кукли.
От 1980г кукленият състав се обособява като самостоятелна формация.
Първата пиеса, поставена на сцената на театъра, е "Криворазбраната цивилизация" на Добри Войников. Режисьор на спектакъла е Коста Цонев.
От 1961г директор и режисьор на театъра е Никола Гунов. Поставя се "Ивайло" от Иван Вазов, "Иван Шишман" от Камен Зидаров, "Свекърва" от Антон Страшимиров и други.
Не изпускай предложенията на
ТМЦ Кърджали