Комедията "Смешно отделение" по Ерик Чапъл на 14 Януари, в Читалище "П. Р. Славейков"
Накратко диагнозата е:
Спешно нещо да се направи, за да не бъде българското здравеопазване толкова... смешно!
Комедията "Смешно отделение" на 14 Януари от 19:00ч, в Читалище "П. Р. Славейков":
Варианти на офертата: | ||
---|---|---|
Място в зелена зона | 20 лв | Грабни |
Място в синя зона | 25 лв | Грабни |
по Ерик Чапъл
Режисьор: Робин Кафалиев
Участват: Робин Кафалиев, Николай Сяров , Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Ралица Нейкова.
В България всеки разбира от три неща - политика, футбол и... медицина! И всеки в България неведнъж е бил изненадван от абсурдните маневри на здравната ни система. Но и всеки е успявал неведнъж да изненада здравната ни система с абсурдните си маневри. В спешното отделение на д-р Терзийски има трима ключови пациенти донякъде болни (Иван Иванов), донякъде симуланти (Николай Сяров), но със сигурност хипохондрици (Евгени Стефанов)!
Докторът (Робин Кафалиев) разполага с една старша сестра (Росица Кехайова), една многофункционална стажантка (Ралица Нейкова) и около 90 минути на сцената (сред създадения от Теодор Даскалов декор), за да успее физически и психически да излекува тримата болни и евентуално... да успее да ги изгони... Извинете - изпише!
Накратко диагнозата е:
Спешно нещо да се направи, за да не бъде българското здравеопазване толкова... смешно!
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: 14 Януари 2025 (Вторник).
- Ваучерът служи за билет и след получаването му е необходимо да резервирате конкретно място в залата. Това можете да направите чрез Grabo.bg - от страницата "Моите ваучери".
- Необходимо е да покажете QR кода на ваучера преди началото на събитието, за да бъдете допуснати в залата.
- Конкретните места, за които офертата важи, може да видите в приложената интерактивна схема.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от ТМФЦ - Разград
През 1947г в Разград се изгражда театрална трупа към Околийския читалищен съвет. "На 11 май трупата изнесе с голям успех своето първо представление в Разград - драмата "Боряна" от Йордан Йовков", пише през м.май в-к "Разградски народен глас". С ново решение на Околийският народен съвет се формира нов, постоянно действащ състав към читалище "Развитие", наречен Разградски драматичен театър с директор и гл.режисьор Тодор Донев, режисьор Иван Гайдарджиев и щатен актьорски състав от 19 души. Сред тях са: Иван Кондов, Петър Слабаков, Станка Пенчева, Сергей Бартенев, Недялко Матев, Димитър Минев и много други техни колеги от Разград, Шумен и Варна. За театрален салон и гримьорни се ползва салона и подземните помещения на у-ще "Васил Левски". Първият спектакъл е "Хъшове" на Иван Вазов.
В Протокол № 13 на Временната управа от 25.04.1948г се взе Решение № XIV: "Разградския околийски драматичен театър се променя за Народен общински, който да се обособи на самоиздръжка..." През 1953 е наречен Народен театър при Общински народен съвет. Присъден му е статут на Държавен театър през 1957г. От 1957г статутът не е променян и театърът винаги е бил Държавен репертоарен театър.
През годините названието се променя често - Общински, Околийски, Окръжен. Сегашното си име Театрално-музикален и филхармоничен център - Разград той носи от 1972г, получено по повод 25 - годишнината си.
Указ № 97 на Държавния съвет на НРБ
Въз основа на чл. 93, т.7 от Конституцията и чл. 1 от Указа за наименование на обекти от национално и местно значение:
т. 5 "Наименува Драматичния театър в гр. Разград на Драматичен театър "Антон Страшимиров" , считано от 28.01.1972г
Подписи: Председател на ДС; Секретар на ДС
Указът е публикуван в бр. 10 на ДВ от 4.02.1972г.
През септември 2003г беше открит нов театрално-културен комплекс. Преместването на Театъра в новата сграда и новия тип взаимоотношения с Община Разград - общинска сградна собственост и театър с държавна субсидия и материални активи, се развиват по възходяща линия и вече са очертани основните параметри на градивен и ползотворен диалог и сътрудничество.
През м.юли 2010г Правителството прие постановление за преобразуване на държавни културни институти, с което започва реформата в системата на сценичните изкуства. Концепцията, предложена от Министерството на културата: Музикалният и кукленият театър в Кърджали се сливат. Обединяват се и Музикалният и Драматичният театър в Разград.
Поредното преструктуриране е от март 2014г. С постановление на Министерски съвет от шести март 2014г. е създаден Театрално-музикален и филхармоничен център - Разград, който обединява ДТ "Антон Страшимиров", Сцена "Назъм Хикмет" и Разградска филхармония "Проф. Димитър Ненов". Дейността на ТМЦ - Разград е свързана със създаване и разпространение на спектакли в областта на театралното, музикално-танцово, симфонично и камерно музикално изкуство.
Управлението на новосъздадения държавен културен институт поема Пламен Панев - театрален и кинорежисьор, завършил НАТФИЗ "Кр. Сарафов" през 1990г. Преподавател в театралната академия в периода 1990-2000г. Има над 60 театрални постановки в страната и чужбина. От 2006 до 2009г - директор на ДТ "Сава Огнявов"-Русе. След преждевременната кончина на Панев през септември 2016г, управлението на центъра е поверено на Богдан Петканин завършил НАТФИЗ, специалност "Театрална режисура" при проф. Димитрина Гюрова, успешно поставя театрални спектакли в страната и чужбина.
От август 2017г след проведен конкурс директор на ТМЦ-Разград е Тодор Мадолев - започнал творческата си кариера като актьор и изиграл близо сто роли на различни сцени в България. Занимава се с режисура, специализира в Канада кино и снима редица музикални клипове, един късометражен художествен филм, награден в Ню Йорк и множество документални.
Още за разграбване:
Още оферти от ТМФЦ - Разград
чрез системата на Grabo.bg.