Елена Петрова в постановката "Търновската царица" - на 18 Септември, в Доходно здание
Насладете се на един спектакъл по непреходната повест на Емилиян Станев, драматизирана от верния на българските класици режисьор Бойко Илиев!
Варианти на офертата: | ||
---|---|---|
Място в зелена зона | 12 лв | Разграбено |
Място в синя зона | 15 лв | Разграбено |
Драматизация - Бойко Илиев
Костюми - Жанета Иванова
Сценография - Теодор Даскалов
Участват - Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Яцек Янков
Един млад и елегантен мъж се връща от чужбина в родния си град. "За тоя чорбаджийски син, отписан от паметта на търновци, се мълвеше, че изхарчил торби жълтици в парижките кафе-шантани и от него не бивало да се очаква нищо". Емилиян Станев отново звучи изключително съвременно, да не кажа, че дарбата му е пророческа. След "Крадецът на праскови" и "Антихрист", той отново ни поднася болезнено актуален проблем - "чужденецът" в собствената му страна. "Отъркал се в лустрото" на Запада, героят на Емилиян Станев трудно понася "ориенталската леност и мърлявост". С това като че ли оправдава своята себичност и надменност. "Цивилизована" Франция му е създала определени навици в любовта, които той не иска да наруши. Бавно, но сигурно превръща жената, която го обича и е готова да му бъде прислужница в дома, помощница в работата, любовница в кревата, майка на неговите деца - в проститутка, служителка в публичния дом "Двата гълъба". Сякаш, за да се защити от нейната безрезервна любов, той се заиграва с богаташката щерка и негова пациентка. Така се сблъскват два морала, два свята. Сблъскват се представите за любов в цивилизования свят и простата народна етика, говореща с езика на природата. Природата, която е над всички нас.
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: 18 Септември 2024 (Сряда).
- Ваучерът служи за билет и след получаването му е необходимо да резервирате конкретно място в залата. Това можете да направите чрез Grabo.bg - от страницата "Моите ваучери".
- Необходимо е да покажете QR кода на ваучера преди началото на събитието, за да бъдете допуснати в залата.
- Конкретните места, за които офертата важи, може да видите в приложената интерактивна схема.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Видео
Осигурено от ТМЦ - Разград
През 1947г в Разград се изгражда театрална трупа към Околийския читалищен съвет. "На 11 май трупата изнесе с голям успех своето първо представление в Разград - драмата "Боряна" от Йордан Йовков", пише през м.май в-к "Разградски народен глас". С ново решение на Околийският народен съвет се формира нов, постоянно действащ състав към читалище "Развитие", наречен Разградски драматичен театър с директор и гл.режисьор Тодор Донев, режисьор Иван Гайдарджиев и щатен актьорски състав от 19 души. Сред тях са: Иван Кондов, Петър Слабаков, Станка Пенчева, Сергей Бартенев, Недялко Матев, Димитър Минев и много други техни колеги от Разград, Шумен и Варна. За театрален салон и гримьорни се ползва салона и подземните помещения на у-ще "Васил Левски". Първият спектакъл е "Хъшове" на Иван Вазов.
В Протокол № 13 на Временната управа от 25.04.1948г се взе Решение № XIV: "Разградския околийски драматичен театър се променя за Народен общински, който да се обособи на самоиздръжка..." През 1953 е наречен Народен театър при Общински народен съвет. Присъден му е статут на Държавен театър през 1957г. От 1957г статутът не е променян и театърът винаги е бил Държавен репертоарен театър.
През годините названието се променя често - Общински, Околийски, Окръжен. Сегашното си име Театрално-музикален център - Разград той носи от 1972г, получено по повод 25 - годишнината си.
Указ № 97 на Държавния съвет на НРБ
Не изпускай предложенията на
ТМЦ - Разград