Замени старата металокерамика и/или постави най-новата, безвредна и естетически естествена до най-дребния детайл - изцяло циркониева коронка, създадена с помощта на най-модерната компютърно проектирана и изработена CAD/CAM технология!
Изработване и поставяне на циркониева коронка |
133.90 лв
плати сега 70 лв
|
Разграбено |
Офертата включва:
• Преглед и изготвяне план на лечение;
• Подготовка на зъба за вземане на отпечатък (изпиляване);
• Вземане на отпечатък от изпиления вече зъб;
• Изработка на короната в дентална клиника Dental Smile;
• Ажустиране (поставяне) на готовата коронка и циментиране.
За пациентите това означава:
• Отлична естетика - неразличими от естествените зъби;
• Транслуцентност (позволяват преминаването на светлината през материала);
• Изключителна здравина и устойчивост;
• Минимален риск от алергии.
Повече за процедурата:
CAD означава дизайн, който се извършва с помощта на компютър. Ефектът му е нещо като електронна дъска за чертане.
CAM означава производство с помощта на компютър. В този случай, това включва изчисление на цифрови данни (пътечки за прорязване), които са необходими на цифровата фреза и подаването им към контролната система за управление.
CAD/CAM технология в стоматологията денталните структури се изрязват от дискове чрез фрезоване, след това се изпичат в пещ при 1500 градуса за да се получи основата на коронката или моста..
Каква е разликата между металокерамиката и съдържащия цирконий порцелан?
Циркониевите корони се състоят от циркониево кепе, което е облицовано с порцелан. Циркониевото кепе е направено от циркониев блокче, изрязано от специална машина по т.нар. CAD-CAM технология. Отпечатъкът се взима чрез силикон и след това се заснема с камера, която предава образа от отпечатъка на компютър. Компютъра проектира кепето и управлява изрязването на блокчето. Готовото циркониево кепе се тества върху пънчето и ако всичко приляга перфектно се моделира порцелана. Завършената циркониева коронка се залепва със специален композитен цимент.
Циркониевите коронки са най-новата и качествена технология, с предимства по много показатели от металокерамиката. С тях може да се получи много добра цветова характеристика и се избягва "сивия" кант на венеца, който се получава при много металокерамични коронки.
При металокерамиката, за да бъде увеличена здравината, под порцелановата инкрустация се използват метални скелети. Тези метални конструкции причиняват някои усложнения както от гледна точка на естетиката, така и по отношение на здравето на венците и общото състояние на тялото. При класическата металокерамика се възпрепятства проникването на светлина през металния скелет под порцелановата облицовка, поради което зъбите с такива конструкции изглеждат по-малко естествено. Освен това в резултат на контакта на металните йони с тъканите се стига до посивяване на венците, а в някои случаи и до алергични реакции. При циркониевите конструкции металният скелет под порцелановата инкрустация е заменен от бяла база от цирконий.
Зъбните коронки от метални сплави или металокерамични материали постепенно отстъпват място на чистокерамичните циркониеви коронки. Циркониевият порцелан е биологичен материал, който придава естетичен вид на зъбните конструкции, доближавайки ги максимално до естествените зъби.
Цирконий е един от най-биосъвместимите материали в стоматологията. Според тази характеристика, то се дава само на титан. В рамките на циркониевата корона няма метали, така че не може да се окисли. И това го отличава от металокерамичните аналози, които се основават на метални рамки. Последните, когато са в контакт с човешката слюнка, започват бързо да се окисляват, причинявайки венците около зъба да придобият по-тъмен сянка. Още по-лошо, тези промени не могат да бъдат обърнати; светлинно предаване. Продуктът от цирконий има прозрачен скелет. Поради това, тя е много подобна на естествения емайл. Разграничаването на такава корона от истински зъб е много трудно дори при по-внимателно изследване; повишена якост. Някои хора смятат, че металните сплави са все още по-силни от циркония. Това далеч не е така. Използва се в стоматологията цирконий е по-силен от повечето метални сплави, използвани за производството на ортодонтски структури.
Съдия за себе си: Металната корона за няколко години на работа неизбежно се деформира и циркониевият зъб ще запази формата си. Освен това, с появата на микрокредити, цирконийът е доста самолепен. Металните продукти нямат такава способност; повишена точност на прилягането. Поради факта, че циркониевите коронки се произвеждат със специално оборудване, което позволява да се контролира точността на процеса до 0.01 мм, тези продукти са много точно и плътно прилепнали към венците.
В резултат на това последното е равномерно разпределено налягане, с изключение на възможността да попадне под ортодонтския дизайн на влага и хранителни частици; безопасност за зъбите. Дебелината на рамката от циркониев оксид е много малка: не повече от 0,4 мм. Поради това здравите зъбни тъкани се увреждат до минимум по време на смилането. Но най-важното е, че няма нужда да се извършва излекуване; незначителна топлопроводимост. Зъбите под циркониеви продукти остават живи и могат да реагират доста рязко на топла или студена храна. Това обаче не се случва, защото този материал прави топлината слабо; ширина от възможности. Този материал ви позволява да правите протези с всякаква сложност до моста, състоящ се от 14 единици.