Спектакълът "Щъркелите на Делиормана" на 17 Април от 19:00ч, в Театрално-музикален център Кърджали
Били ли сте в Делиормана? Приказно е: луната е огромна, природата е омагьосваща, а хората... Ето, за хората е нашето представление. Театрално пътешествие по три разказа на добруджанския автор д-р Хасан Ефраимов.
Спектакълът "Щъркелите на Делиормана" на 17 Април от 19:00ч, в Театрално-музикален център Кърджали | 18 лв | Разграбено |
Малко по радичковски, малко по хайтовски, предимно по ефраимовски, ще Ви водим в този разказ. Ще бъдем сред житата на полето, ще надникнем в бейските сараи, ще приседнем в кафенето на Кьор Мемиш и ще слушаме амуджите и техните раздумки. Всъщност, "Щъркелите на Делиормана" е една приказка за възрастни (разбира се, и за деца), но при всички случаи е нещо, което ще запомните. Защото такива са легендите за Делиормана, написани от Хасан Ефраимов и оживели на сцената в Драматичен театър "Антон Страшимиров" и сцена "Назъм Хикмет" - гр. Разград. Подарете си този спектакъл, ние Ви очакваме!
Надя Асенова
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: 17 Април 2024 (Сряда).
- Ваучерът служи за билет и след получаването му е необходимо да резервирате конкретно място в залата. Това можете да направите чрез Grabo.bg - от страницата "Моите ваучери".
- Необходимо е да покажете QR кода на ваучера преди началото на събитието, за да бъдете допуснати в залата.
- Конкретните места, за които офертата важи, може да видите в приложената интерактивна схема.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от ТМЦ - Разград
През 1947г в Разград се изгражда театрална трупа към Околийския читалищен съвет. "На 11 май трупата изнесе с голям успех своето първо представление в Разград - драмата "Боряна" от Йордан Йовков", пише през м.май в-к "Разградски народен глас". С ново решение на Околийският народен съвет се формира нов, постоянно действащ състав към читалище "Развитие", наречен Разградски драматичен театър с директор и гл.режисьор Тодор Донев, режисьор Иван Гайдарджиев и щатен актьорски състав от 19 души. Сред тях са: Иван Кондов, Петър Слабаков, Станка Пенчева, Сергей Бартенев, Недялко Матев, Димитър Минев и много други техни колеги от Разград, Шумен и Варна. За театрален салон и гримьорни се ползва салона и подземните помещения на у-ще "Васил Левски". Първият спектакъл е "Хъшове" на Иван Вазов.
В Протокол № 13 на Временната управа от 25.04.1948г се взе Решение № XIV: "Разградския околийски драматичен театър се променя за Народен общински, който да се обособи на самоиздръжка..." През 1953 е наречен Народен театър при Общински народен съвет. Присъден му е статут на Държавен театър през 1957г. От 1957г статутът не е променян и театърът винаги е бил Държавен репертоарен театър.
През годините названието се променя често - Общински, Околийски, Окръжен. Сегашното си име Театрално-музикален център - Разград той носи от 1972г, получено по повод 25 - годишнината си.
Указ № 97 на Държавния съвет на НРБ
Не изпускай предложенията на
ТМЦ - Разград