Квантовите тестове са комбинирано изследване, в което т.нар. алтернативна медицина и традиционна медицина си сътрудничат за постигане на оптимално верни резултати.
Какво представляват алергените, микроорганизмите и паразитите и как въздейства на нашия организъм?
С настъпването на пролетта и цъфтежа на растенията алергичните реакции се увеличават главоломно и водят понякога до необясним дискомфорт. За си ги обясните и да разберете в какво състояние е вашият организъм е достатъчно да си направите изследване и при установяване на отклонения от допустимите норми да получите препоръки за възстановяването на организма.
Изследванията се правят с помощта на ново, революционно поколение квантови технологии, които позволяват различен, напълно безболезнен и безвреден подход в диагностиката и лечението на заболяванията.
Алерген и алергия
Алерген се нарича всяко вещество с антигенни свойства, което има способността да предизвика алергична реакция в даден организъм.
Алергията представлява защитна свръхреакция на организма спрямо чужди тела проникнали в него, при която той проявява свръхчувствителност и реагира неадекватно на дразнителите (т.н. алергени). Алергените обикновено са белтъчни тела от най-разнообразен произход, но могат да бъдат и други вещества, например метали, пластмаси и дори непречистена вода. Възможни са алергични реакции, които се провокират и от фактори на околната среда - слънчева светлина или студ например. Понякога дори липсва конкретен физически дразнител - такава е например стресовата алергия, която се отключва при прекомерно силно и дълго излагане на стрес на организма.
Видове алергии
Алергичните изяви се дирижират от имунната система на организма и са доста сложни и разнообразни като бързина, тежест и локализация на реакцията. Според механизма на осъществяване на реакцията, те се делят на специфични и неспецифични имунни реакции. При неспецифичните реакции липсва предварителна сенсибилизация, затова те се получават още при първия контакт на алергена с организма. При него директно се отделят специфични вещества (медиатори на алергията) и предизвикват алергичната реакция.
Според скоростта на протичане при специфичните реакции се различават алергични реакции от бърз и забавен тип. Реакциите от бърз тип се наричат още антитяло-зависими, защото при тях се образуват много бързо защитни белтъци (антитела), чието предназначение е да атакуват навлезлите в организма алергени и да ги отстранят или обезвредят. Тези реакции на свой ред се подразделят на още три вида, в зависимост от конкретния механизъм - анафилактични, цитотоксични и имунокомплексни. Общото при всички тях е, че реакцията настъпва бързо - от няколко минути до няколко часа.
При алергичните реакции от забавен тип, симптомите могат да настъпят след 1-2 дни и те се причиняват от сенсибилизирани клетки на имунната система (Т-лимфоцити). Забавеният тип реакции се наблюдават при наличие на някои инфекциозни агенти в организма - туберкулоза, сифилис и др., както и при смесен тип алергични реакции каквито се наблюдават понякога при бронхиална астма, алергичен ринит, контактен дерматит, хранителна непоносимост и др.
Най-често срещаните алергии
Установено е, че склонността към алергични реакции до голяма степен зависи от наследствената предразположеност (генетична обремененост) към конкретния алерген. Невинаги обаче тази връзка е налице. Най-големите групи алергени, към които развиват свръхчувствителност най-много хора, са полените, животински продукти като пера, косми, ужилвания от насекоми, битови и индустриални химични препарати, лекарства, домашен прах и т.н.
Едни от най-често срещаните алергии са сезонният алергичен ринит (сенна хрема) и бронхиалната астма, чиято връзка с хранителни алергени се счита за установена. Хранителните алергии се предизвикват от алергени, постъпващи с храната и представляват една от най-големите групи алергени изобщо. Установено е, че над 90% от всички хранителни алергии се предизвикват от следните храни: яйца, мляко, житни растения, соеви продукти, риба, морски дарове, ядки, адитиви в храните (консерванти, оцветители, аромати).
Освен изброените по-горе алергизиращи храни е добре да се избягват също: мед, пчелен прашец, мъхести плодове, ягоди, цитрусови плодове, шоколад, какао, кафе, алкохол и всякакви синтетични адитиви в храните. Както се вижда спазването на една хипоалергенна диета не е лесно, но вероятността по този начин да подпомогнем лечението и отслабването на алергичните симптоми е много голяма.
Паразити в тялото - под паразити ще разбираме всички патогенни микроорганизми в тялото на човека, причиняващи заболявания.
Присъствието на паразити в тялото не е нито рядко, нито безобидно явление в нашето всекидневие. Най-често това са чревни паразити или глисти, малки или дълги. Особено опасни са тениите /свинска, говежда, кучешка/, трихинелозата, анкилостомиазата и др. Те се разпространяват чрез яйцата, снасяни от паразитите, и са плод на лошата хигиена - лична, битова, а така също чрез заразено месо, зеленчуци, плодове. Хората обаче могат да се заразят с паразити още по време на своето раждане. Поразените места обикновено са слузестите органи: очи, нос, уста, вътрешности, кожа. Постепенно заразяването става общо. Те са първопричина за много заболявания.
Симптоми
Болните имат болки в стомаха и червата, гадене, повръщане, разстройство, често отслабват, развиват анемия. Към 6-месечна възраст при децата може да настъпи изтощаване на задстомашната жлеза и да настъпи диабет. Понякога за опаразитяване може да се съди по избилите пъпки, себореята, различните петна, ранните бръчки, напуканите пети, чупещите се нокти. Инфекцията може да се изрази и в чести ангини, синузит, хронични тонзилити, полипи. При жените признаците са възпалени яйчници, болезнена менструация, умора, възпаление на бъбреците и пикочния мехур. У мъжете може да се появи простатит, импотентност, цистит, пясък в бъбреците.
Изброените по-горе здравни неблагополучия могат да се дължат и на други причини, но лекуващият лекар не бива да пренебрегва възможността за наличие на паразити в тялото.
Често опаразитеният няма никакви характерни оплаквания.
Какви са признаците за заразяване с паразити?
При жените, признаците за заразяване с паразити са: цистит, бяло течение, стерилитет, болки в корема, метеоризъм, запек, разстройство, подуване на корема, астма, нарушение на менструалния цикъл, възпаление на яйчниците, болезнена менструация с кръвотечение, отпадналост, мигрена, косопад, хемороиди, астма, камъни в жлъчката, депресия, фиброма, миома, фиброзно-кистозна мастопатия, възпаление на надбъбречните жлези, пикочния мехур и бъбреците.
При мъжете признаците за наличие на паразити са: хъркане, простатит, импотентност, аденома, цистит, пясък и камъни в бъбреците, възпаление на пикочния мехур, панкреатит, гъбички по краката, хемороиди, депресии, астма. Трихомонадите се хранят и със сперматозоиди, което води до импотентност.
Заразяването с паразити може да доведе и до нарушения в психиката, депресии, нервност, безпричнинна раздразнителност и др.
Сред признаците за наличието на паразити в организма също са:
Увеличение на теглото, прекомерен глад, загуба на тегло, лош дъх, пъпки, мигрена, болки в ставите, болки в гръбначния стълб и т.н..