Квантовите тестове са комбинирано изследване, в което т.нар. алтернативна медицина и традиционна медицина си сътрудничат за постигане на оптимално верни резултати.
Колко са важни за организма ни минералите, микроелементите и витамините - всички почти 90 на брой елемента, които трябва да приемаме всеки ден и как се отразява липсата им на нашия организъм? С настъпването на пролетта при повечето хора настъпва един необясним дискомфорт, т.нар. пролетна умора. След зимния период в тялото ни има липси от полезни витамини, минерали и т.н. За да разберете в какво състояние е вашият организъм и как да си набавите липсващите ви елементи е достатъчно да си направите изследване и при установяване на отклонения от допустимите норми да получите препоръки за възстановяването на организма.
Изследванията се правят с помощта на ново, революционно поколение квантови технологии, които позволяват различен, напълно безболезнен и безвреден подход в диагностиката и лечението на заболяванията.
Офертата включва:
• установяване наличието на минерали, микроелементи и витамини в организма, както и общи физически характеристики на тялото;
• тълкуване на резултатите;
• изготвяне на индивидуална програма за терапия на установения проблем.
Изследването не се препоръчва при:
• лица под 10-годишна възраст;
• жени - по време на месечен цикъл;
• наличие на метални пластини в тялото;
• наличие на пейсмейкър.
Самото изследване отнема около 5 минути.
Микроелементите са химични елементи, които се съдържат в организмите в хилядни части от процента (желязо, мед, цинк, молибден, бром, флуор, аргон, йод и други). Те са необходими за нормалната жизнена дейност. Влизат в състава на ензими, витамини, хормони. Влияят на растежа, размножаването, кръвообразуването и др. Недостигът или излишъкът им води до нарушения в обмяната на веществата. За нормалното протичане на жизнените процеси са необходими органични вещества (белтъци, мазнини, въглехидрати), витамини и неорганични вещества (вода и минерални соли). Химичните елементи се разделят на макро- и микроелементи. Макроелементи (минерали) са калций, натрий, калий, хлор, фосфор, магнезий, сяра. Дневните нужди от тях са от порядъка на няколко грама.
Витамините са нискомолекулни органични вещества, необходими в минимални количества за нормалната жизнена дейност на човека и животните. Необходимостта от тях е обоснована през 1880г от руския учен Николай Лунин. Днес са известни около 30 витамина. Влияят (пряко или като активни съставки на ензими, нуклеотиди) на растежа, обмяната на веществата, функциите на имунната, нервната, ендокринната система, кръвообразуването, кръвосъсирването, повишават имунната устойчивост, стимулират образуването на кръвни клетки и функционирането на черния дроб и жлезите с вътрешна секреция, повлияват възбудителните и задържащите процеси в централната нервна система и др. Съдържат се предимно в растенията. Някои витамини се синтезират от чревните бактерии. Могат да се образуват в организма от провитамини (каротини, стерини). Биват мастноразтворими (А, D, Е, К) и водноразтворими (С и група В). Потребностите от витамини са по-големи при бременност, кърмене, интензивна физическа и умствена работа, инфекциозни болести и др. Необходими са за правилното усвояване на основните хранителни вещества и химичната активност на ензимите. Недостигът или липсата им води до болестни състояния. При пълна липса на даден витамин в храната настъпва състояние, наричано авитаминоза - то е опасно за здравето и води със себе си сериозни усложнения.
Какво представляват токсините и тежките метали, и какво значение имат за нашия живот?
За да разберете в какво състояние е вашият организъм е достатъчно да си направите изследване и при установяване на отклонения от допустимите норми да получите препоръки за възстановяването на организма.
Изследванията се правят с помощта на ново, революционно поколение КВАНТОВИ технологии, които позволяват различен, напълно безболезнен и безвреден подход в диагностиката и лечението на заболяванията.
Токсини
В човешкия организъм ежедневно се натрупват токсини.
Токсините са всичко, което потенциално може да навреди на тялото, а именно отпадните продукти от нормалната клетъчна активност. Доказано е, че с времето организмът натрупва токсини чрез:
1. Въздуха, който дишаме;
2. Водата, която пием - дори натриевия хлорид в нея е виновен за много болести, включително рак, да не говорим за попадналите в нея случайно тежки метали, пестициди и други;
3. Храната, която ядем - списъкът също е много голям, най-вече в животинските продукти - чрез тях изяждаме по принуда всичко от "менюто" на животните. Чрез храната получаваме и радиоактивни отпадъци, консерванти, пестициди, химически вещества и т.н;
Като съвършена самообновяваща се система човешкото тяло трансформира токсините до по-невредими съставки, ако му осигурим възможност да го прави, то може чрез изпражненията, урината, дишането и потта да изхвърля отровите. Но ако прекрачваме системно природните закони, се появяват симптомите, свързани с разстройства в храносмилателната система, липса на концентрация, главоболие, лош дъх, мускулни болки и т.н.
За да разберете в какво състояние е вашият организъм е достатъчно да си направите изследване и при установяване на отклонения от допустимите норми да получите препоръки за възстановяването на организма.
Тежки метали
Въпреки стремежа ни към здравословен начин на живот, непрекъснато сме изложени на болестотворното влияние на тежките метали, които ежедневно постъпват в тялото ни.
Тежките метали са тъканни отрови, които възпрепятстват нормалната ензимна обмяна. Натрупването им се проявява по различни начини, като един от симптомите е умората. Тежките метали се акумулират в тъканите и телесните течности и водят до остро или хронично отравяне.
Кои са тежките метали, които поглъщаме?
Най-често става въпрос за никел, алуминий, арсен, кадмий, олово и живак. Oказва се, че днес сме изложени на едни от най-високите нива в историята на човечеството на олово, живак, арсен, алуминий, кадмий, бром и др. Защо това трябва да звучи притеснително ли? Проучването, което направихме показа, че тежките метали са сред основните причини за болестите, застаряването, дори и генетичните дефекти. Учените продължават да изследват и изучават механизма, чрез който те предизвикват токсично въздействие върху живата материя, но едно е сигурно - вредата е сериозна. Токсичността, за която говорим, всъщност идва от свойството на тежките метали с течение на времето да се окисляват и да убиват околните клетки. С други думи те отравят тялото, увреждат мозъка, нервната система, черния дроб и други жизненоважни органи. И по-лошото е, че се промъкват незабелязано без да имаме ни най-малка представа, натрупват се с времето и в крайна сметка имат фатални последствия за нас.
Какво ни причиняват тежките метали?
Интоксикацията може да е причина за различни необясними симптоми и заболявания, най-честите сред които са:
• Хронична умора;
• Затлъстяване;
• Отслабване или загубване на паметта;
• Нарушена концентрация;
• Автоимунни заболявания;
• Неврологични и когнитивни разстройства;
• Ставни и мускулни болки;
• Променливи настроения;
• Тревожност.
Какво е разпространението на тежките метали?
Те се срещат в заобикалящата ни среда както естествено, така й след човешка дейност. Различни източници на тежки метали включват ерозия на почвата, естествено озеленяване на земната кора, минно дело, промишлени отпадъчни води, средства за борба с насекоми и др. Съществени източници за нас могат да бъдат водата и храната, които приемаме, че дори въздухът, който дишаме. Ежедневието ни е такова, че не можем напълно да избегнем вредното влияние на тежките метали, но можем да сведем до минимум контактите си с тях. Само информирани и осъзнати за нещата, бихме могли наистина да им противодействаме и да се погрижим за физическото и психическото си здраве.