Екскурзия до Истанбул: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Църквата на първия ден от месеца, Global Tour
С тази екскурзия Global Tour ще ви отведе на едно уникално място в Истанбул - Църквата на първия ден от месеца, в която стотици хиляди хора на всяко първо число от месеца идват тук, надявайки се желанията им да се сбъднат.
Екскурзия до Истанбул с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт:
Варианти на офертата: | ||
---|---|---|
На 29 Септември - 2 Октомври | 170 лв на човек плати сега 51.28 лв | Разграбено |
На 30 Март - 2 Април | 170 лв на човек плати сега 51.28 лв | Разграбено |
• Самостоятелно настаняване в единична стая - 60лв;
• Допълнителни екскурзии и мероприятия (заявяват се и се заплащат в офиса на туроператора преди пътуването):
- Посещение с местен екскурзовод на новия султански дворец Долмабахче сарай на Босфора - 80лв, за деца до 12г - 40лв;
- Екскурзия с ферибот до Принцови острови - 30лв, за деца до 12г - 20лв;
- Вечеря с атракционна програма в ресторант "Гар Газино"(менюто включва ордьовър салати, топло предястие, сновно по избор - пилешко, риба или телешко, плодове, неограничена консумация на напитки - 60лв, за деца от 6 до 12г - 30лв, за деца до 6г - безплатно;
- "Круиз по Босфора" - 40лв, за деца до 12г - 30лв;
- Нощен Босфор с вечеря, програма и трансфер от хотела до пристанището и обратно. Вечерята включва: типично турско мезе (плато ордьоври), сезонна салата, основни ястия (риба на грил или пилешко месо), десерт (плодове или сладък десерт), безалкохолни и алкохолни напитки - местни без ограничение - 110лв, за деца до 12г - 55лв;
• Застраховка "Отмяна на пътуване".
При някои от допълнителните екскурзии е възможно ползване на градски транспорт.
Туроператорът не носи отговорност при промяна на входните такси.
Отпътуване от София, Централна ЖП гара в 22:00ч. Възможност за качване от ОМВ - бул. Цариградско шосе, Младост 1 в 22:15ч и от Пловдив в 24:00ч.
2 ден
Пристигане в Истанбул сутринта. Свободно време или, по желание и с доплащане, посещение с местен екскурзовод на новия султански дворец Долмабахче сарай на Босфора. "Долма бахче" означава "запълнена градина" и се отнася за малкото пристанище, което било затрупано, за да се построи първо градина, а след това прекрасният дворец. След няколко пожара султан Абдул Меджит І, който намирал стария дворец Топкапъ за старомоден, издигнал там днешния Долмабахче в турско-ренесансов стил. Възползвайте се от вашия престой в Истанбул, за да видите официалната резиденция на султаните до 1876г. След обявяването на Турция за република, Мустафа Кемал Ататюрк го използва при посещенията си в Истанбул. Той умира там на 10.11.1938г. след дълго боледуване.
Настаняване в хотела след 14:00ч. Следобед свободно време или, по желание и с доплащане - екскурзия с ферибот до Принцови острови. Тръгване от хотела и трансфер до пристанището, откъдето с корабче, за около 1.45ч, през Мраморно море се стига до Буюк Ада - най-големият от Принцовите острови. Името си островите получават през Византийския период (IV - XVв), когато се използвали като територия за заточение на непокорните принцове и кралски особи. В по-ново време се превръщат в любимо място за разходка и отмора както на жителите на Истанбул, така и на туристи от цял свят. Непременно ги посетете, ако сте на екскурзия в Истанбул! Представляват архипелаг от 9 острова, от които обитаеми са само 4: Къналъ, Бургаз, Хейбели и Буюк Ада. Можете да обиколите острова с файтон - за 45 минути или за 1,10 ч. Файтоните са четириместни. Цялата екскурзия трае около 5-6 часа.
По желание и с доплащане, имате възможност да завършите денят си в Истанбул с вечеря в атракционна програма в ресторант "Гар Газино" (включва Ордьовър салати, топло предястие, сновно по избор - пилешко, риба или телешко; плодове, неограничена консумация на напитки (за деца до 6г - безплатно).
Нощувка.
3 ден
Закуска.
Посещение на Църквата на първия ден от месеца. Може да има хиляди църкви, посветени на Св. Богородица в целия свят, но една е църквата, която се намира в Истанбул и се преименува в Църква на първия ден на месеца. Какво е различното? Църквата се посещава от стотици хиляди хора от различни вярвания, които на всяко първо число от месеца идват тук, надявайки се желанията им да се сбъднат. В началото на всеки месец жителите и гостите на Истанбул си проправят път по една тясна уличка до пометения двор на храма, посветен на Дева Мария. Там, в предверието на църквата, срещу символична сума, се купуват така наречените "сребърни" и "златни" ключета. Те символизират желанията на хората, влизащи в църквата. Някои от посетителите влизат в подземната крипта, за да получат и светена вода от малък извор, други стоят и чакат, за да получат благословията на гръцки православен свещеник и осветят своите ключета. Ако се сбъдне желанието на човек, той трябва да върне ключа в църквата. А хората, които връщат ключетата, са стотици! Можете да се уверите сами.
Следобед, по желание и с доплащане, "Круиз по Босфора" - пътуването продължава час и половина и е незабравимо преживяване. От кораба може да видите къщите, където са протекли снимките на едни от най-хитовите турски сериали. Бонус за вас ще бъде посещението на Египетския пазар. Известен още като Пазарът на подправките, този комплекс разполага с 88 сводести помещения и зали с уникална атмосфера, в които се носи аромат на екзотични подправки.
Вечерта, по желание и с доплащане, Нощен Босфор с вечеря, програма и трансфер от хотела до пристанището и обратно. Вечерята включва: типично турско мезе (плато ордьоври), сезонна салата, основни ястия (риба на грил или пилешко месо), десерт (плодове или сладък десерт), безалкохолни и алкохолни напитки - местни без ограничение.
Нощувка.
4 ден
Закуска.
Посещение на аквариум Sea Life (включва транспорт, не включва входна такса). Разходете се между над 20 хиляди вида морски обитатели, включително и 5 тигрови акули. Разположен на територия от 8000 кв.м, и с 80-метров подводен тунел със 270º панорама, аквариумът се намира в един от най-големите търговски центрове на Истанбул - Форум Истанбул. Завършете вашата екскурзия в Истанбул подобаващо - напазарувайте от стотиците световноизвестни марки и магазин IKEA. Какво е едно пътуване в Истанбул без шопинга?
Отпътуване за България. Пристигане в София около 22:00ч.
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: от 13 Август 2022г до 16 Март 2023г.
- С предварителна резервация на: 02/ 868 ** ** (скрит) или на info@globaltour.bg и сключване на договор с туроператора, до 2 дни след издаване на ваучер. При просрочване на този период, от страна на клиента се дължи неустойка към туроператора в размер на 20лв на човек.
- Доплащането на остатъка от сумата към туроператора трябва да се извърши най-късно до 14 дни преди датата на отпътуване.
- Един ваучер е за един човек, настанен в двойна стая, при настанени двама, или в тройна, при настанени трима.
- Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и офертата включва застраховка с покритие 2000 евро към ЗК Евроинс за лица до 69 ненавършени години. Може да доплатите към туроператора за застраховка "Травъл асистант" с лимит на отговорност 2000 евро за лица над 69г - 10лв.
- Необходими документи: валидна лична карта; За деца до 18г - валиден паспорт, а за тези от тях пътуващи с един или без родител - нотариално заверено пълномощно от единия или двамата родители (туроператорът не носи отговорност пред граничните власти за нередовни документи от страна на туристите или липса на такива).
- Туроператорът си запазва правото да променя последователността на изпълнение на мероприятията по програмата. Неявяването в точния час на тръгване и на определените срещи по време на програмата се счита за отказ от пътуване и туроператорът не носи отговорност и не възстановява вече заплатените суми.
- В случай на невъзможност екскурзията да се състои поради рестрикции, свързани с COVID-19, клиентът има възможност да ползва бъдещ пакет при същия туроператор.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от Global Tour
Туристическа агенция Global Tour (Глобал Консулт БГ ЕООД притежава лиценз за извършване на ТА дейност с № РКК-01-6157 и лиценз за извършване на ТО дейност с № РК-01-6955) предлага екскурзии, почивки, транспортни услуги, хотелски и самолетни резервации, застраховки, организира семинари, конференции, тиймбилдинг, лагери и зелени училища.
Не изпускай предложенията на
Global Tour
Активни промо оферти:











