• Антицелулитна програма за корем, седалище и бедра - втриване на загряващ антицелулитен продукт с чаено дърво и масло от кипарис с лек масаж и антицелулитна програма с електростимулация и лимфен дренаж на проблемните зони;
• За стягане и моделиране на седалище и бедра - втриване на микроколаген с лек масаж и стягаща програма - с електроимпулси - динамична стимулация на кожата и тонус на мускулите;
• Лимфен дренаж на долни крайници - електроимпулсна стимулация при задържане на течности и подуване на крайниците, за засилване обмяната на веществата.
Какво прави целутронът?
Целутронът ускорява метаболизма и редуцира телесните мазнини като предизвиква свиване и отпускане на мускула, равносилно на натоварване във фитнес зала. При него обаче се избягва опасността от натоварване на опорно-двигателния апарат, сърдечно-съдовата и дихателната система. Няма мускулна треска, няма умора.
С уреда се постига бърз ефект при разграждане на мастните депа, стяга мускулите и извайва тялото.
Колко процедури с целутрон трябва да направим?
Процедурите с целутрон е добре да се правят всеки ден или през ден. Необходимо е да се направят поне 20 процедури, равняващи се на три месеца активен фитнес. Ако целутронът се комбинира с масаж, ефектът ще е още по-бърз и забележим. Най-добре е в един и същи ден да се направи първо процедура с целутрон и след това масаж, а може и да се редуват в два различни дни.
При първа процедура е добре да се използва по-нисък интензитет на честотата, като постепенно се увеличава със следващите процедури. За по-добър ефект, преди процедурата изпийте чаша вода. Електродите не трябва да се поставят директно върху гръбначният стълб или върху разранени участъци от кожата.
На какъв принцип работи целутронът?
Забележителният ефект на стегнато тяло, целутронът постига чрез т.н. електростимулация. Електростимулацията всъщност е използване на електрически ток за стимулиране на мускулната тъкан.
Принципът на електростимулацията точно възпроизвежда процесите, които се извършват, когато мозъкът подаде сигнал на мускулите да извършат определена работа. Нашият мозък изпраща сигналa във вид на електрически ток, който се движи с висока скорост по нервните влакна към мускула, мускулите реагира на сигнала и се съкращават.
Нискочестотният ток стимулира кръвообращението в подкожния слой, чрез разширяване на кръвоносните съдове и ускорява кръвотока в тях. Така подобрява нарушената циркулация между мастните клетки. Активизацията на кръво- и лимфообращението се случва и в по-дълбоките тъкани на междуелектродното пространство, повишава се проницаемостта на стените на съдовете, разкриват се резервни капиляри.
Благодарение на електромасажа, клетките започват да се освобождават от задържаната вода, отпадни продукти и токсини. Това води до изчистване на токсините, натрупани в тъканта, разграждане на мастните депа, стягане на мускулите и извайване на стегнато тяло.
Други приложения на целутрона
Целутронът е най-традиционния метод за премахване на целулита. Електромускулната стимулация обаче се използва от десетки години като ефикасно средство за облекчаване на болката при хора, страдащи от болки в гърба, ставите и невралгии, както и след травми, за заякчаване на атрофиралата мускулатура.
Електростимулацията кара мускулите да работят, без да подлага на натоварване ставите, както се случва при традиционната фитнес тренировка. Освен това целутронът дава възможност за точна работа с определена мускулна група, което води до постигане на желания резултат. Това е особено полезно за развиване на пасивни мускулни групи, които трудно се поддават на контрола на мозъка и които може да раздвижим само чрез външен дразнител, каквато е електростимулацията.
Здравата мускулатура е важна за поддържането на ставите в правилна позиция и облекчава триенето между тях, а от тук и неприятната болка до която то води.
Кой не трябва да ползва целутрон?
Терапиите с целутрон не се препоръчват при наличие на остри болки с неясен произход, за хора с пейсмейкър и сериозни сърдечни заболявания, при непоносимост към електрически, физиотерапевтични процедури, при флебит и рак, при бременност и поне 12 месеца след раждане с цезарово сечение, при диабетно болни, при болни с пристъпи на световъртеж или гадене.