Любител си на екстремните приключения? Клуб Свободен полет знае как да те зарадва със специално предложение това лято!
Тандемен полет с безмоторен парапланер или моторен делтапланер (15 - 20 минути) - за 80лв на човек, вместо за 160лв!
А като бонус ще получите и безплатно Full HD видео или снимки от полета.
Полетите се извършват в следните локации:
• край Кюстендил с безмоторен парапланер - полетите се извършват от Осоговска планина, старт "Иглика". Стартът се намира на 1300 метра надморска височина, като е заобиколен от изключително красива букова гора.
• край Сапарева баня с моторен делтапланер - полетите се извършват от бившето военно-запасно летище LB22 Stanke Dimitrov, намиращо се на главен път Е62 Дупница – Самоков в подножието на величествената Рила планина.
Повече за полетите:
Полет с безмоторен парапланер – Това е най лесния и достъпен начин да почувствате свободата на птиците. Безмоторния парапланер е конструиран така, че да улавя термичните потоци и с тяхна помощ да се издига над земята.
Излитането се извършва от планински склон с лек до умерен наклон, като парапланера се ускорява плавно до достигане на излетната му скорост около 25км/ч ( 10-20 крачки)
Необходимо е пасажера да бъде в нормална физическа форма, като не се изискват големи усилия от негова страна. Максималното тегло на пасажера е до 100кг.
След излитането инструктора и пасажера заемат седяща позиция, в специално конструираните подвесни системи, които осигуряват комфорт и защита при приземяването.
Продължителността на полета зависи от метеорологичните условия и денивелацията между мястото за излитане и приземяване.
По желание на пасажера има възможност за извършване на няколко акробатични маневри по време на полета!
FAQ
В: Ако спре вятъра?
О: Парапланерът лети независимо дали духа вятър или не. Скороста и посоката на вятъра са важни за излитането и приземяването и определят наземната скорост на парапланера.
В полет е важна въздушната скорост, която се постига благодарение на гравитацията аеродинамичния профил на крилото.
В: Ако се скъса крилото?
О: Крилото и цялата екипировка е предвидена да издържа натоварване от 8G! В нормален полетен режим натоварването на крилото е между 3-5кг на м². Тандемните крила са с допустимо натоварване до 240кг., което значи, че екипировката е тествана да издържа 1920kg! И все пак в случай, че възникне проблем по време на полет и цялоста на крилото се наруши до такава степен, че да не може да лети, разполагаме със спасителен парашут, който безопасно да ни свали на земята!
Полет с моторен делтапланер – Полетът с моторен делтапланер ни дава възможност за незабравима въздушна разходка над красиви места и забележителности. Излитането става с помощта на двигател и въздушен винт (витломоторна група) които ускоряват крилото до необходимата излетна скорост (40км/ч). Пилота и пасажера са удобно настанени на седалки наподобяващи автомобилните, като крилото е закрепено за триколка с чиято помощ става излитането и приземяването.
Благодарение на тягата създавана от витломоторната група, можем да контролираме височината и скоростта на полета, като избираме желана от нас посока.
При полета с моторен делтапланер няма особено значение каква е физическата форма на пасажера, единственото ограничение е теглото до 105кг.
FAQ
В: Ако спре двигателят?
О: Всяко летящо крило представлява специално и прецизно конструиран аеродинамичен профил, който лети благодарение на аеродинамичните си качества. Витломоторната група дава възможност за излитане от равна земна повърхност, като ускорява крилото до и над минималната излетна скорост. В случай на отказ на двигателя или принудителното му спиране, крилото преминава в режим на планиращ полет, като за 1метър изгубена височина изминава около 8 метра хоризонтално.
Това, което прави моторния делтапланер изключително надежден и безопасен1 е дублирането на всички важни системи и възли, както по двигателя така и по шасито и крилото. За разлика от по-бързо летящите самолети и спортни делтапланери, туристическия моторен делтапланер излита и каца със сравнително ниска скорост, което позволява да се извърши аварийно кацане дори и извън обособената писта.
Повече за локациите:
Полетите с безмоторен парапланер край Кюстендил - приземяването се извършва на ливадите в покрайнините на гр. Кюстендил на 100м от паркинга на Технополис.
Имате възможност след полета да посетите местните забележителности като зоологическата градина, крепостта Хисарлъка или просто да се насладите на невероятната природа на Осоговска планина.
Полетите с моторен делтапланер край Сапарева баня - районът е изключително красив погледнат от въздуха и предлага множество атракции. По време на полета могат да се видят Мальовишкия дял, Овчарченския водопад Горица, Ресиловския манастир, гейзера в Сапарева баня и т.н.
След полета можете да посетите някои от местните забележителности, като най-популярното място са 7-те рилски езера. До хижа Рилски езера се достига с пътническа въжена линия, която е на 20 минути път от летището.
Ако не сте в настроение за планински преходи, просто можете да релаксирате в някои от минералните басейна в Сапарева баня, известен с най-горещата вода в Европа, чиято изворна температура е 102°C!