Работите в офис и цял ден сте пред компютъра, или сте спортист, който има нужда от отпускане? А може би един антицелулитен масаж ще ви дойде добре? Масажно студио Света ще ви помогне!
Изберете:
• Класически, спортен или лечебен масаж на цяло тяло (60 минути) - за 16.90лв, вместо за 40лв;
• Антицелулитен масаж на бедра, седалище и корем, плюс класически, спортен или лечебен масаж на гръб (общо 60 минути) - за 22.90лв, вместо за 50лв.
Повече за масажите:
Масажът е пасивен метод на кинезитерапията. Още от дълбока древност той се прилага с лечебна цел. Масажът на гръб е особено подходящ за хора, които прекарват цял ден в офиса, както и за спортисти. Препоръчва се при умора и физическо и психическо претоварване.
Лечебният масаж използва различни похвати, чрез които предизвиква в организма на човека редица промени за благоприятно повлияване на болестния процес и нормализиране на болестно променените функции на организма. Прилага се чрез индивидуален подход спрямо конкретните проблеми на всеки един клиент.
Спортният масаж е приспособен да отговаря на изискванията на активно спортуващите хора и професионалните спортисти. Той е много важна част от спортно-тренировъчния процес и е пряко свързан със спортните резултати и доброто физическото състояние на спортистите.
Спортният масаж е специална масажна техника, разработена да помогне на активно спортуващите да подготвят телата си преди спортни занимания, да се възстановят след спортно натоварване и да подобри качеството на тренировъчния процес. При него се използват основни и спомагателни похвати, подобни на тези при класическия масаж, но модифицирани, така че да изпълнят конкретните цели на вида спортен масаж и спецификата на спорта, които се практикува.
Общите цели на спортният масаж са:
• да се подготви спортистът за върхови натоварвания;
• да се премахне умората;
• да се намали напрежението в мускулите;
• да се подобри гъвкавостта на мускулите и сухожилията, за да се избегнат наранявания;
• да премахнат дискомфортът и болката.
Видовете спортен масаж:
• Предварителен масаж (предстартов) - най често се прилага 30-40 минути преди старта на състезанието, като като целта му е да се загрее организмът и така по-бързо да се вработи, да се тонизира или успокои и да се премахне болката, ако е необходимо. В зависимост от предстартовото състояние и темперамента на спортиста се подбират релаксиращи или тонизиращи масажни техники, като целта е да се регулират възбудените и задържаните процеси в кората на главния мозък;
• Възстановителен масаж - най-често се прилага след тренировка или състезание или по време на почивките като микровъзстановяване. Неговата цел е максимално бързото възстановяване на всички жизнени функции, възвръщане на силите и премахване на умората. Техниките на този вид спортен масаж са насочени към преодоляване на кислородната недостатъчност, намаляване на мускулното напрежение и премахване на болката, ако има такава;
• Масаж при спортни травми и заболявания - в тези случаи масажът има своята специфика и зависи от тежестта на травмата или заболяването и от индивидуалните особености на организма за самовъзстановяване. Този масаж е незаменимо помощно средство, както за ускоряване на възстановяването, така и за профилактика. Целта на масажа е да се намали и премахне болката, да се намалят отокът и застойните явления, да се ускори регенерацията и възстанови функцията на опорно-двигателния апарат. Използват се всички масажни похвати, като е важно крайникът да е в оточно положение и да се започне от близките стави и мускули и постепенно да се премине към масаж на самата травма;
• Тренировъчен масаж - представлява съществена част от тренировъчния процес и е едно от основните средства в спортната тренировка. Също така се прилага в почивните дни или когато състезателят не може да направи тренировка поради контузия и при по продължителни пътувания. Включват се всички основни и спомагателни похвати на спортния масаж, като основен е акцентът върху омачкването. Последователността на масажа е различна, но най често се започва от гръбно-вратната зона и се продължава към седалището и краката, а след това - към предна част на тялото. Физиологичното действие на този вид спортен масаж е свързано с максимално усъвършенстване на дейността на централната нервна система, укрепване подобряване на общото състояние на всички органи и системи.
Класическият масаж е незаменимо помощно средство както за ускоряване на възстановяването, така и за профилактика. Използват се всички масажни похвати, като е важно крайникът да е в оточно положение и да се започне от близките стави и мускули, като постепенно се премине към масаж на самата травма.
Антицелулитният масаж е най-добрият избор при борбата с целулит и спомага за както редукция, така и запрофилактика. Ръчният антицелулитен масаж се характеризира с висока интензивност. Няма по-ефективно средство от ръчната обработка на проблемните зони за борба с портокаловата кожа. Подобряват се местното кръвообращение и трофиката на кожата; подпомагат се изгарянето на мазнините и засилването на местния метаболизъм.
Масажът на гръб е подходящ при умора, физическо и психическо претоварване.
Стреч терапия или мануална мобилицация на цервикоторакална област (бонус) разполага с богат арсенал от средства, за да осъществи основната си цел - облекчаване на болката на пациента и подобряване на функционалното състояние на гръбначния стълб. Такива са:
• Релаксиращи техники;
• Мобилизационни техники;
• Мануални манипулации, които биват:
- Дирекни (натискът се прилага директно върху гръбначния стълб)
- Полуиндиректни (с подпомагане или с противодействие, комбинация от дирекни и индиректни техники)
- Индиректни (използват се лостове на тялото).