Екскурзия до Олимпийската ривиера: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт от Варна, Шумен и Велико Търново и посещение на Солун, от Караджъ Турс

Екскурзия до Олимпийската ривиера: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт от Варна, Шумен и Велико Търново и посещение на Солун

Време е за летни планове - грабни тази почивка от Караджъ Турс и се подготви за море в Гърция!

Варианти на офертата:
На 1 - 3 Май 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 23 - 25 Май 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 6 - 8 Юни 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 6 - 8 Септември 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 20 - 22 Септември 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 10 - 12 Октомври 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни
На 31 Октомври - 2 Ноември 365 лв на човек плати сега 73 лв Грабни


Екскурзия до Гърция: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт:

Офертата включва
• Транспорт от Варна, Шумен и Велико Търново с туристически автобус;
• 2 нощувки със закуски в хотел 2/3* на Олимпийската ривиера;
• Посещение на Солун;
• Посещение на къща-музей Кемал Ататюрк;
• Посещение на църквата Св. Димитър;
• Посещение на водопадите в Едеса;
• Водач от фирмата организатор по време на пътуването.
Офертата не включва
Задължително заплащане:
• Градски такси за хотелите по маршрута - 12лв на човек (заплащат се задължително към пакета).
Допълнителни услуги
С доплащане към туроператора за:
• Целодневна екскурзия до Метеорите;
• Входни такси за музеи и обекти, посещавани по желание, и градски транспорт;
• Входни такси за Археологическия музей (8 евро) и Византийския музей (8 евро) в Солун, входни такси за скалните манастири (3 евро за всеки манастир);
• Застраховка "Отмяна на пътуване";
• Гръцка вечер с бузуки музика на живо;
• Екскурзия до природния феномен Метеора при минимум 20 туристи.
Програма
Ден 1
Отпътуване от Варна в 00:15ч. ; от Шумен в 01:00ч. ; от Велико Търново в 03:00ч по маршрут Кулата - Солун. Посещение на къща/ музей на Кемал Ататюрк - това е създателят на турската държава. Негови портрети можем да видим навсякъде в Турция. Почитан от всички турци по света така, както ние почитаме Левски. Малко известен факт е, че всъщност не е роден на територията на днешна Турция. Ататюрк е роден в гръцкия град Солун, а родната му къща е превърната в музей и е сред най-посещаваните обекти в града. Къщата е построена в 1870 година от мюдюр Хаджи Мехмед. По-късно е наета от бащата на Мустафа Кемал - Али Риза ефенди. Според преобладаващото мнение това е къщата, в която в 1881 година се ражда Мустафа Кемал.

Отпътуване за църквата Св. Димитър - тя е средище на православната общност в Солун. Църквата носи името на едноименния светец Свети Димитър покровител. Църквата е пазител на мощите на великия светец и покровител на град Солун.

Историята на църквата датира от дълбока древност. Още през 324 година, когато император Константин Велики преустановява гоненията срещу християнската общност, на мястото, където е починал Свети Димитър - великомъченик, се построява малка църква. Така, църквата се превръща в център на християнската общност и през 413 година, на мястото на малката църква, се построява нов по-масивен храм. Отпътуване за централната част и Бялата кула. Посещение на Бялата кула. Това е основната забележителност в гръцкия град, откъде започват и приключват туристическите обиколки. Местните обичат да се излежават в зелените площи до нея и да пийват, докато наблюдават плаващите корабчета.

Красивата кула, до която всеки гост на Солун се снима, пази ужасяваща и дори кървава история, години преди да стане бяла. Намира се на крайбрежния булевард "Никис", на метри от Солунския залив.

Висока е почти 34 метра, а диаметърът й е 22 метра и има цилиндрична форма. Състои се от приземен етаж и шест горни етажа. Изградена е от камък, мазилка и частично от тухли.Свободно време за обяд, разходка или шопинг.

Ден 2
Закуска. Отпътуване в 8.30 ч. за Метеора. Пристигане в местността Метеора - уникално място, често наричано осмото чудо на света, съчетание на природна красота и вековни християнски традиции. Това е комплекс от гигантски скали, които с течение на времето придобиват причудливи форми и стават приют за монасите, посветили своя живот на поклонението пред Бога. Манастирите, построени на върховете на тези скали, са прекрасни образци на византийското изкуство. Посещение на работилница за икони "Зиндрос". Разглеждане на два от шестте функциониращи манастира. Отпътуване за Олимпийската ривиера. По желание и предварителна заявка - вечеря в традиционна таверна с бузуки музика на живо. Нощувка.

Ден 3
Закуска. Отпътуване в 08.30 ч. за Едеса - един от най-красивите градове на Гърция, построен между четири планини. Фотопауза сред красивите водопади. Свободно време в центъра на града. Отпътуване около 13.00 ч. за България. Пристигане по родните места, късно вечерта. За Варна пристигане след полунощ.

Условия на офертата:

  • Валидност на ваучера: от 13 Март до 21 Октомври 2025г.
  • С предварително записване на: 02/ 987 ** ** (покажи).
  • Срок за подписване на договор с туроператора: до 3 дни след издаване на ваучер.
  • Срок за доплащане на сумата към туроператора: до 10 дни преди датата на пътуване.
  • Един ваучер е за един човек, настанен в двойна стая, при настанени двама пълноплащащи.
  • Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и офертата включва такава с покритие 10 000 EUR на застрахователна компания "Евроинс АД" за лица до 65 ненавършени години. Може да доплатите към туроператора за застраховка за лица:
    - от 65 до 70 ненавършени години - 10лв;
    - от 70 до 80 ненавършени години - 16лв.
  • Всички други глобални условия на Grabo.bg
Въпроси и отговори: 1

Осигурено от Караджъ Турс

Караджъ Турс е oснована през 1998г в Истанбул. Още същата година получава лиценз за туроператор и става членка на ТУРСАБ - понастоящем една от най-големите членки на асоциацията. През 2004г Караджъ Турс Интернешънъл разширява своята офисна мрежа в България и Турция - Байрампаша, до 2010г фирмата вече има 25 офиса и над 200 агенции, които предлагат продуктите ѝ. През 2009г става членка на IATA, а година по-късно и на БАТА. През 2011г, въпреки деликатна пазарна ситуация, Караджъ Турс Интернешънъл продължи да се разраства в Сърбия, Македония, Румъния, Гърция и други балкански и европейски държави. Това я прави фирмата с най-развита офисна мрежа на Балканите.

Прочети още
Офертата е осигурена от КАРАДЖЪ ТУРС ИНТЕРНЕШЪНЪЛ ООД, ЕИК: BG131323312 (Караджъ Турс).
"Грабо Медия" АД е лицензиран туроператор и туристически агент, с удостоверение за регистрация за туристическа дейност № РК-01-6924.
Екскурзия до Олимпийската ривиера: 2 нощувки със закуски, плюс транспорт от Варна, Шумен и Велико Търново и посещение на Солун
Топ цена: 365лв Плати сега: 73лв
Цена:
365ЛВ
Плащаш сега:
73ЛВ
Доплащаш на място:
292ЛВ
Какво е това?

Още за разграбване:

Виж всички оферти

Последвай Grabo.bg:

Facebook Instagram
Адрес и контакти
София, ул. Ген. Иван Колев 33В 02/ 987 ** ** (покажи)
Отзиви от клиенти (164)
Прекрасна дестинация! Строга организация и коректност от страна на водача Нели Петрова, която създаде отлична среда за пътуване и сплотяване на цялата група. Прекрасен водач беше и Невин, от страна на турската фирма партньор. Обслужването в хотела беше на добро ниво. С радост бихме използвали отново техните услуги!
Благодарим за прекрасната екскурзия , най-вече на гид Нели и шофьор Иван .
Покажи още ревюта

Още оферти от Караджъ Турс

Караджъ Турс
Топ цена:
66000лв
на човек
Морска почивка в Албания: 7 нощувки със закуски и вечери, плюс транспорт и посещение на Елбасан, Охрид и Скопие
546
Цена на човек на ден: 83 лв.Включени нощувки: 7Изхранване: Закуска и вечеряПериод: 24.05-6.09Тръгване от: Пловдив, София
Караджъ Турс
Топ цена:
53500лв
на човек
Виж Коледните базари във Виена и Будапеща: 3 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Парндорф
205
Цена на човек на ден: 134 лв.Включени нощувки: 3Изхранване: ЗакускаПериод: 10.12-14.12Тръгване от: София, Пловдив, Пазарджи, Ихтиман
Караджъ Турс
Топ цена:
53000лв
на човек
Коледни базари в Златна Прага! Екскурзия с 3 нощувки със закуски, плюс транспорт и възможност за Дрезден
2 грабнати 338
Цена на човек на ден: 106 лв.Включени нощувки: 3Изхранване: ЗакускаПериод: 6.12-13.12Тръгване от: Пловдив, София
Караджъ Турс
Топ цена:
19900лв
на човек
Предколеден уикенд в Румъния: Екскурзия до Крайова и Видин с нощувка, закуска и транспорт
559
Цена на човек на ден: 100 лв.Включени нощувки: 1Изхранване: ЗакускаПериод: 22.11-20.12Тръгване от: Пловдив, София, Пазарджик
Караджъ Турс
Топ цена:
18600лв
на човек
SPA уикенд в Букурещ: Нощувка със закуска, плюс транспорт и посещение на SPA център Therme
374
Цена на човек на ден: 93 лв.Включени нощувки: 1Изхранване: ЗакускаПериод: 26.04-1.11Тръгване от: Ямбол, Котел, Омуртаг, Търговище, Разград
Караджъ Турс
Топ цена:
36900лв
на човек
Посети Будапеща през Май или Юни: Екскурзия с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и възможност за Вишеград, Естергом и Сентендре
300
Цена на човек на ден: 123 лв.Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 3.05-19.06Тръгване от: София
Караджъ Турс
Топ цена:
51400лв
на човек
Балкански магии: Екскурзия до Хърватия с 3 нощувки със закуски, плюс транспорт и възможност за посещение на Словения
479
Цена на човек на ден: 129 лв.Включени нощувки: 3Изхранване: ЗакускаПериод: 8.05-23.05Тръгване от: София, Пловдив, Пазарджик, Ихтиман
Караджъ Турс
Топ цена:
24500лв
на човек
Май и Септември до Северна Македония: Екскурзия с 2 нощувки със закуски, плюс транспорт и посещение на Охрид и Скопие
5 грабнати 395
Цена на човек на ден: 82 лв.Включени нощувки: 2Изхранване: ЗакускаПериод: 4.05-20.09Тръгване от: Пловдив, София, Дупница, Кюстендил
Контакти с Grabo.bg: Форма info@grabo.bg 087 530 1090 (10:00 - 18:30ч)