Сугестопедията акцентира върху скритите резерви на психиката на база подхода, че информацията не се помни парче по парче, а като едно цяло. Или - как да се научи нещо за много кратко време!
Пробвайте как това работи в сферата на езиковото обучение, с предложението на Чуждоезиков център Браво!
Еднодневен сугестопедичен курс по Английски език (4 уч.ч) на 7 Ноември - за 19.90лв, вместо 40лв, като изберете ниво, час и място на провеждане:
• за София - ниво А1 и А2, от 9:30 до 13:00ч;
• за София - ниво В1 и В2, от 14:00 до 17:30ч;
• за Бургас - ниво А1 и А2, от 9:30 до 13:00ч;
• за Бургас - ниво В1 и В2, от 14:00 до 17:30ч.
Повече за курса:
Не си практикувал английския си от известно време и чувстваш, че имаш нужда отново да влезеш във форма? Решението е Сугестопедичният разговорен курс.
Курсовете са подбрани и разработени на на съвременна тематика, обхващащи важни аспекти от ежедневието ни. Използваната лексика е съвременна, а начинът на провеждане - иновативен и лесно достъпен.
Темите са както следва:
• Ниво А1 и А2: Healthy eating; Restaurants and Catering; Tourism; Work;
• Ниво В1 и В2: Accommodation; Transport; Jobs and careers; Negotiating and building relations.
Когато един език не се практикува често, способността за изразяване се губи. ЧЕЦ Браво ви предлага разговорни уроци на различна тематика, които имат за цел да затвърдят знанията на курсистите и уменията им за комуникация с цел затвърждаване на знанията си.
Какво представлява сугестопедичният разговорен курс?
Това е курс от 4 учебни часа, в който може да се включи всеки, преминал или преминаващ курс по общ английски. Занятията включват преподаването на езика посредством сугестопедични елементи и определена тематика.
Какво представлява Методът на сугестопедията?
Преди повече от 40 години наш учен д-р Лозанов е работил върху начина, по който човек може да придобие информация за много кратко време. Сугестопедията, или Резервопедията е наука, създадена от него и призната по цял свят. Тя акцентира върху скритите резерви на психиката въз основа на холистичния подход, т.е. информацията не се помни парче по парче, а като едно цяло.
Сугестопедията се основава на седем закона:
• Любов, защото тя създава спокойствие, доверие и допринася за достъпа на учителя до учещите се в по-близък план и така отваря пътищата към разкриване на психичните резерви на личността. Принципът на радост и концентративно спокойствие се прилага чрез система от игри и смях, чрез нагледните материали, които са не толкова илюстративни, а стимулиращи по характер, както и цялостната организация на учебния процес.
• Свобода
Когато има Любов, има и Свобода.
Свободата дава възможност на учещия се да се вслуша във вътрешния си глас и да избере своя собствен път към резервите на психиката в различните моменти. Свободата не се диктува от учителя, тя е спонтанно чувство у учещия се. Убедеността на преподавателя, че нещо необикновено се случва води до състояние на вдъхновение. По сугестопедичната методика учещите са способни да усвояват учебния материал, поне два до три пъти и до пет до десет пъти по-бързо и по- добре от резултатите в традиционните методики, с благоприятен ефект върху здравето и възпитанието.
• Многократно увеличен учебен материал
При сугестопедията учебният материал, който се представя на учещите се за единица време, е поне 2 до 3 пъти по-голям от обема материал, представен според съществуващата норма от други методи.
• Цяло - Част, Част - Цяло; Частта чрез Цялото
Когато се преподава новият материал, няма разделение между елемента и цялото. Елементите не се преподават и изучават изолирано. Например, думите, граматиката, не съществуват отделно от езика, а са част от речта. Всяко цяло е част от по-голямо цяло и така до безкрай.
• "Златната пропорция" разкрива законът за хармония във Вселената, на който сугестопедичният процес трябва да се подчини. Хармонията създава хармония и преодолява психичния хаос, често провокиран от традиционната педагогика.
• Класическото изкуство и Естетиката
Класическото изкуство се въвежда чрез специално подбрани произведения на класическата музика, песни и арии, литературни произведения, репродукции на шедьоври на изобразителното изкуство и т.н.