Опознай града на модата: Екскурзия до Милано с 5 нощувки със закуски, плюс самолетен транспорт от Варна и посещение на езерото Гарда и Сирмионе, от Дари Травел
Влюби се в Италия от пръв поглед, а ако вече си я посещавал - направи го пак, защото е прекрасна - с предложението на Дари Травел!
| Екскурзия до Италия на 8 - 13 Август: 5 нощувки със закуски, плюс самолетен транспорт | 648.00 €/1267.38 лв на човек плати сега 324.00 € / 633.69 лв | Грабни |
• Допълнителен чекиран багаж до 10кг или до 20 кг;
• Застраховка "Отмяна на пътуването";
• Допълнителни екскурзии:
- Обиколка с екскурзовод на български на градчето Комо и Беладжо: 57 евро за възрастен, 31 евро за дете;
- Обиколка с екскурзовод на български на Алпийския курорт Сейнт Мориц: 31 евро за възрастен, 16 евро за дете;
- Обиколка с екскурзовод на български на езерото Маджоре и Стреза: 31 евро за възрастен, 16 евро за дете;
- Обиколка с екскурзовод на български на Локарно, Аскона и Лугано: 31 евро за възрастен, 16 евро за дете;
Сборен пункт на Летище Варна за полета ни до Милано. Кацаме на Летище Бергамо и следва трансфер към хотела ни в района на Милано.
Нощувка.
Ден 2
Закуска. Свободно време или възможност да се включите в целодневния ни тур Комо и посещение на Беладжо (предварително заплащане в офисите).
Обиколката ни стартира с едноименното градче Комо, където ще направим кратка обиколка - катедралата "Санта Мария Маджоре", музея Волта, пиаца дел Дуомо. Тези от вас, които желаят, могат да се изкачат с фуникуляр до Брунате, където се намира вила "Белависта". Тук е завършил житейския си път великият Пенчо Славейков, а гледките към града и езерото пленяват всеки посетител (билетът за фуникуляра не е включен в цената на тура).
Програмата ни продължава с посещение на едно от най-прочутите градчета на езерото - Беладжо. Самопровъзгласило се за "перлата на езерото Комо", градчето е класическа комбинация между елегантността на отминалите години и съвременната луксозност. Петзвездните хотели даряват заможните си гости с всички необходими удобства, на които са свикнали, крайбрежните магазини примамват с изискани бижута и аксесоари, а стръмните стъпала, тръгващи от пристанището, водят пътешествениците към облетите от слънчеви лъчи площадчета.
Привечер се отправяме към хотела ни. Нощувка.
Ден 3
Закуска. Свободно време или имате възможност да се включите в целодневния ни тур до Сейнт Мориц.
Ще напуснем пределите на Италия, за да открием спиращите дъха алпийски проходи на Швейцария. Сейнт Мориц е люлката на алпийските спортове и една от емблемите на швейцарския туризъм. Ще направим кратка разходка из курортното градче и ще се отдадем на безгрижни мигове край бреговете на едноименното езеро, сгушено между величествени върхове.
Привечер се връщаме обратно в хотела. Нощувка.
Ден 4
Закуска. Свободно време или имате възможност да се включите в целодневния ни тур до три от най-очарователните градчета в Швейцария - Локарно, Аскона и Лугано.
Започваме със швейцарската част на езерото Маджоре и популярния в киносредите Локарно. Ще се насладим на един от най-красивите площади в Швейцария "Piazza Centrale", а и както казват местните - най-големият в Швейцария, който вдъхновява с пастелените цветове на заобикалящите го сгради и калдъръмената настилка. Ще отбележим и красивия замък "Visconteo" и ще си оставим време за разходка из старата част на града и крайбрежната алея, за да се заредим с красиви гледки, след което се отправяме към Аскона.
Аскона - само на няколко минутки от Локарно, се намира може би най-посещаваното местенце в този регион. Аскона привлича с изцяло пешеходната си старинна част, със сгради, обявени за национално богатство, като църквата "Св. Св. Петър и Павел", и дългата си променада, пълна с ресторантчета, както и невероятна гледка към езерото и алпийските върхове.
След като си подарим тези две перли на езерото Маджоре, се връщаме в посока Милано, но няма да пропуснем и емблематичния Лугано и едноименното езеро.
Освен спиращия дъха пейзаж, тук можете да се насладите на екзотична палмова растителност, живописни булеварди, антични църкви, пленителни с архитектурата си вили и обществени сгради, музеи. Старите алеи и лъкатушещите улички са изпълнени с магазинчета, бутици или кокетни семейни хотели и къщи. Повечето от улиците на града са пешеходни, така че не е трудно да се обиколи без превозно средство. Лугано е един от най-очарователните градове в Швейцария. Само в Лугано можете да се почувствате като в един съвсем различен и непознат свят, някак свободен и необяснимо привлекателен.
Привечер се отправяме обратно към хотела. Нощувка.
Ден 5
Закуска. Свободно време или имате възможност да се включите в целодневната ни допълнителна екскурзия до второто по големина езеро в Италия - Маджоре и очарователното градче на брега - Стреза.
Маджоре - езерото, което съперничи на Комо по красота, а според доста от посетителите си го надминава. В днешния ден ще се пренесем в личната история на един от най-знатните и стари италиански родове - Боромео.
Пристигайки в Стреза, ни предстои обиколка с корабче до трите острова "Изола Бела" с невероятния дворец на семейство Боромео - свят на лукс и разкош, който пленява всяко съзнание, "Изола Пескатори", някога рибарско селище, а сега изпълнено с ресторанти и сувенирни магазинчета островче, и "Изола Мадре" с резиденцията на семейство Боромео и невероятната си ботаническа градина, на които ще можем да се насладим (цената на тура не включва транспорта с корабче и входните такси по обектите).
След като се върнем на брега в Стреза, ще се отдадем на свободно време из старата част на курортното градче, преди да се запътим обратно към Милано.
Нощувка.
Ден 6
Закуска, след която следва бонус от Dary Travel - тур "Езерото Гарда". Разположено е на около два часа и половина от Милано. Езеро Гарда е най-голямото езеро в Италия. Харесвано е от туристите поради възможностите, които предлага за водни спортове, семейни ваканции и почивки. Нашата цел ще бъде китното селце "Сирмионе", което примамва пътешествениците си с пешеходните улички, цветните фасади на сградите, огромните сладоледи и лежерните разходки. Свободно време с възможност за разходка с лодка из езерото (заплаща се на място). Носите ли си бански? След като се заредим с природните красоти на това райско кътче, се отправяме към летището за полета ни до Варна.
Условия на офертата:
- Валидност на ваучера: от 18 Февруари до 19 Юли 2026г.
- С предварително записване на: 0700 *** ** (покажи), 089 98* **** (покажи).
- Срок за подписване на договор с туроператора: 1 ден след издаване на ваучер.
- Срок за доплащане на сумата към туроператора: до 20 дни преди датата на пътуване.
- Един ваучер е за един човек, настанен в двойна стая, при настанени двама пълноплащащи.
- Медицинската застраховка при пътуване в чужбина е задължителна и офертата включва такава - "Помощ при пътуване в чужбина" за лица до 70 ненавършени години. За застраховка за лица над 70 години може да отправите запитване към туроператора.
- Всички други глобални условия на Grabo.bg
Осигурено от Дари Травел
Дари Травел е създадена, за да направи вашето пътуване едно истински незабравимо удоволствие, изпълнено само с положителни емоции и много настроение!
Историята на фирмата започва от 1991г като ЕТ "Дари Комерс" - визови услуги и екскурзии за Испания и Турция.
"Като една от първите туристически агенции, стъпила на пазара, смело можем да заявим, че изготвяме най-добрите и изгодни оферти за нашите клиенти.
Продължаваме успешното си развитие, създавайки транспортна фирма "Дари Комерс - НА" ООД през 2001г - с директни автобусни линии до Испания и Португалия.
Тъй като разполагаме със собствени автобуси, можем да си позволим да предлагаме нашите екскурзии на атрактивни цени.
Още за разграбване:
-36%
За лице и тяло
-36%
За лице и тяло
-15%
Ароматна свещ
-15%
Ароматна свещ
-47%
Камерен концерт
-47%
Камерен концерт
-35%
Лаз.епилация за мъже
-35%
Лаз.епилация за мъже
На театър
На театър
-49%
Детски кетъринг
-49%
Детски кетъринг
Специално благодаря на екскурзоводката Геновева и шофьорът.
Благодарности на екипа от туристическа фирма Дари Травел.
Бих пътувала отново с вас!!!
Специални благодарности на екскурзовода Зорка Русинова, която направи всичко още по-интересно с професионализма, знанията и вниманието си.
Благодарим на Дари Травел и на г-жа Русинова за незабравимите моменти!
Единствената ми забележка е относно хотел Reseda, който би било добре да се замени с такъв с по-добро качество и по-удобна локация.
Посетени места по програмата, хотел, екскурзовод на ниво!
Препоръчвам ги!
